Juniorzy starsi zaczynają sezon


Wyjazdowym meczem z beniaminkiem rozgrywek UKS-em Warszowice zainauguruje dziś o 17:00 rundę jesienną zespół juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice, występujący w I lidze wojewódzkiej A1.

Drużyna juniorów starszych, prowadzona przez trenera Rafała Bosowskiego, opierać się będzie na zawodnikach z roczników 2004, 2005 i 2006, z których spora część jest już w kadrze czwartoligowego Rozwoju i łapie minuty w seniorskim futbolu. Latem podopieczni trenera Bosowskiego rozegrali dwa sparingi, pokonując Pogoń Imielin z klasy okręgowej 2:0 po golach Oliwiera Jarosza i Maksymiliana Zielińskiego oraz ulegając na zgrupowaniu w Cetniewie juniorom młodszym Lechii Gdańsk 0:3.

Okres przygotowawczy trochę różnił się od tych wcześniejszych, bo naprawdę bardzo duża grupa chłopaków trenowała cały czas z pierwszą drużyną. Nawet ci z rocznika 2006 byli już wrzucani w treningi seniorskie. Wiem, że przepracowaliśmy ten czas solidnie. Jako trener ekipy A1 cieszę się, gdy jak największa liczba zawodników gra w seniorach. A ci, którzy weekendami będą schodzić na nasze mecze, muszą traktować to bardzo poważnie. By zwrócić uwagę trenera pierwszej drużyny, droga wiedzie właśnie poprzez mecze w A1, dlatego trzeba je traktować nie jak przykrą konieczność, skazanie, a możliwość odskoczni do pierwszej drużyny. Jestem dość spokojny o juniorów z 2006 rocznika, wierzę, że rozwiną się przez najbliższe pół roku i będą pukać do drużyny czwartoligowej – mówi trener Rafał Bosowski.

Sezon I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zaczął się już w piątek. Dotąd w 1. kolejce odnotowano następujące wyniki: GKS Tychy – GKS Katowice 1:1, UKS Ruch Chorzów – Polonia Bytom 2:7, Zagłębie Sosnowiec – Ruch Radzionków 4:0, Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1, Piast Gliwice – Stadion Śląski Chorzów 3:1. Dziś grają nie tylko UKS Warszowice z Rozwojem Katowice, ale też ROW 1964 Rybnik – Gwarek Zabrze i Victoria 1922 Częstochowa – Rekord Bielsko-Biała.

– Wiosnę mieliśmy bardzo fajną, teraz trudno określać wynikowe cele, bo nie o to w tym chodzi, ale na pewno to ciężka liga, z ciekawymi zespołami. Zaczynamy w Warszowicach z beniaminkiem, okaże się w niedzielę, jaki to przeciwnik – dodaje szkoleniowiec juniorów starszych Rozwoju.

Za tydzień do walki o ligowe punkty przystąpią juniorzy młodsi, których mecz 1. kolejki z Rekordem Bielsko-Biała został na prośbę rywala przełożony. Sezon zacznie też część z pozostałych drużyn naszej Akademii Piłkarskiej.

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH A1
UKS Warszowice – Rozwój Katowice
niedziela, 14 sierpnia, godz. 17:00, Warszowice, ul. Cieszyńska 2

foto: administrator