Juniorzy starsi zremisowali z Koroną


Na rozpoczęcie zgrupowania w Busku-Zdroju drużyna juniorów starszych Akademii Piłkarskiej Rozwoju zremisowała z juniorami młodszymi Korony Kielce, 12. drużyną grupy wschodniej CLJ U-17.

Jedyną bramkę dla Rozwoju zdobył Mateusz Bałos, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem kielczan po dograniu Ksawerego Bieguna.

Trener Kamil Pągowski:
– Rozpoczęliśmy obóz. Już w ciągu dwóch poprzednich dni mocno popracowaliśmy, teraz zagraliśmy sparing z młodszym, lecz bardzo wymagającym przeciwnikiem, dobrze zorganizowanym, odpowiednio prowadzonym, silnym fizycznie. Od jutra w Busku kontynuujemy przygotowania do gry w lidze. Skład się krystalizuje, szansę dostają chłopcy z 2009 rocznika, kilku naszych zawodników coraz mocniej puka do pierwszego zespołu – jak Tomek Semik, dla którego brawa za pierwszą bramkę w seniorach i kapitalny późniejszy występ z Koroną. Pukają następni, cieszą powroty po kontuzjach Filipa Krawczyka i Maksa Kroczka. Pracujemy, w Busku zagramy jeszcze ciężki sparing z Koroną U-19, a w sobotę, po powrocie z obozu, ze Stadionem Śląskim.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 3
sobota, 10 lutego, godz. 16:30, Busko-Zdrój

Rozwój Katowice U-19 – Korona Kielce U-17 1:1 (0:1)
0:1 – Gaj, 10 min
1:1 – Bałos, 89 min

Rozwój Katowice: Białek – Józefów, M. Krawczyk, Semik, Andrejczyk, F. Krawczyk, Zdebel, Kroczek, Rzeszowski, Bałos, Jarosz oraz Nowak, Kokoszka, Kocot, Niederliński, Molczyk, Biegun, Kaczmarczyk.
Trener Kamil PĄGOWSKI.