Już oficjalnie. Tomasz Wróbel podpisał kontrakt!


tomasz_wrobel_powrot

No to możemy już głośno i wyraźnie odtrąbić powrót do Rozwoju jednego z naszych najbardziej znanych wychowanków. Doświadczony pomocnik związał się z naszym klubem umową do końca sezonu.

Tomasz Wróbel rozpoczął treningi z naszą drużyną już w poprzednim tygodniu. Wziął udział w sparingach z Ruchem Chorzów, Skrą Częstochowa i Przemszą Siewierz (w tym ostatnim strzelił gola). Dziś podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2018 roku. Tym samym, jego drugi w karierze powrót na Zgody 28 stał się faktem.

Ten pierwszy miał miejsce w 2014 roku. Przez 2,5 sezonu Tomek rozegrał dla Rozwoju 85 meczów, strzelił 21 goli i walnie przyczynił się do tego, że przeżyliśmy miłą przygodę z rozgrywkami pierwszej ligi. Poprzedni rok kalendarzowy nasz wychowanek spędził w Rakowie Częstochowa, z którym awansował na zaplecze ekstraklasy. W barwach klubu spod Jasnej Góry zaliczył łącznie 20 spotkań i zdobył 1 bramkę.

Teraz doświadczony pomocnik, który w lipcu skończy 36 lat, ma być jednym z liderów naszej drużyny.
– Po rundzie jesiennej założyliśmy sobie, że wzmocnimy zespół dwoma dobrymi, doświadczonymi zawodnikami, aby podnieść jakość tego bardzo młodego zespołu. Rozmowy z Tomkiem i Sewerynem Gancarczykiem prowadziliśmy jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy oba te tematy, dołączyli do nas i liczymy, że pomogą wiosną w realizacji celu, czyli utrzymania. Życie płata różne figle, ale w tym oknie transferowym nie planujemy już żadnych ruchów – mówi Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju.

Tekst z wypowiedziami Tomasza Wróbla publikowaliśmy już w ubiegłym tygodniu – TUTAJ.

tomasz_wrobel_podpis

foto: Szymon Kępczyński