Kamil Pągowski: Satysfakcja po zgrupowaniu


Koordynator grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Rozwoju oraz trener naszych juniorów młodszych, podsumowuje obóz w Rybniku-Kamieniu.

Na zgrupowaniu wykonaliśmy wiele pozytywnej pracy. Warunki boiskowe przez pierwsze dwa dni ze względu na pogodę były bardzo ciężkie, ale samo zakwaterowanie, zaplecze, odnowa… Duże uznania dla kierownictwa hotelu, by w tych czasach zorganizować zgrupowanie na takim poziomie. To nie było łatwe, wszyscy stanęli na wysokości zadania. Z dużą satysfakcją będziemy wspominać ten tydzień. I jestem przekonany, że także kolejny, bo teraz w Kamieniu pracować będą zawodnicy Akademii z 2007, 2008, 2010 i 2011 rocznika.

– Pracę, którą wyznaczyliśmy sobie do wykonania na obozie, zrealizowaliśmy w 100 procentach. Zagraliśmy wartościowe sparingi z juniorami ROW-u Rybnik i – już w Katowicach – seniorami Gola Bieruń, w których położyliśmy nacisk na te założenia techniczno-taktyczne, które trenowaliśmy. Zawodnicy wywiązywali się z nich mimo potwornego zmęczenia. Trenowaliśmy po trzy razy dziennie, zaczynając siłownią. Ten okres będzie procentował w przyszłości, w meczach Centralnej Ligi Juniorów oraz I ligi śląskiej juniorów starszych A1.

– W imieniu wszystkich trenerów dziękuję zawodnikom za ogromne zaangażowanie. Każdy pracował w Rybniku na 200 procent, by podnosić swoje umiejętności. Wielu chłopaków trenowało i grało w sparingach pierwszej drużyny, zadebiutował w niej kolejny chłopak z 2005 rocznika, Wojtek Bielec. To wyróżnienie i bodziec do dalszego rozwoju nie tylko dla zawodników, ale też trenerów grup młodzieżowych. Wspólnie chcemy podnosić umiejętności naszych juniorów, by odnaleźli się w seniorskiej piłce, co nie jest w dzisiejszych czasach łatwe.

– Dobrze, że obyło się bez poważniejszych urazów i wkrótce wszyscy wrócą w pełni sił do treningów. Teraz mamy kilka dni wolnego, daliśmy zawodnikom rozpiski na aktywną regenerację. W przyszłym tygodniu jeszcze trochę popracujemy, zagramy ostatni sparing – z Cracovią – który ma już odwzorować naszą dyspozycję przed pierwszym meczem CLJ U-17 z Rakowem Częstochowa.

foto: administrator