Klasyfikacja kanadyjska po 20 meczach


Patryk Gembicki umocnił się na szczycie naszej klubowej IV-ligowej „kanady”.To pierwsze publikowane przez nas zestawienie klasyfikacji kanadyjskiej Rozwoju od miesiąca i derbowej wygranej z Podlesianką. Potem nastąpił bezbramkowy remis z Rakowem II Częstochowa, odwołany wyjazd do Dąbrowy Górniczej (zaległości odrobimy za tydzień), porażka 1:2 z Ruchem Radzionków i zwycięstwo 4:1 z Unią Rędziny. Nastał dobry moment na aktualizację naszej „kanady”.

Na czele umocnił się Patryk Gembicki, dzięki dubletowi przywiezionemu z Kamyka. Punktami z Danielem Kaletką, pauzującym w sobotę z powodu kartek, zrównał się Oliwier Kwiatkowski za sprawą pięknej bramki, jaką zdobył w meczu z Unią.

W klasyfikacji witamy nowe twarze – z „Cidrami” swojego pierwszego gola w IV lidze strzelił Jakub Haładyń. Aż 3 punkty w Kamyku uzyskał Wojciech Bielec, za 2 asysty i 1 gola. Pamiętajmy, że „Hałi” trafił z radzionkowianami dobijając strzał „Białego”, któremu np. w Niemczech liczonoby to za asystę. Wojtek miał świetną serię, bo można było zapisać mu udział przy czterech z rzędu bramkach Rozwoju – jednej z Ruchem i trzech z Unią.

Liczymy, że kolejne zestawienie klasyfikacji kanadyjskiej już w przyszłym tygodniu. Ale łatwo o to nie będzie, skoro w sobotę gramy na „Kolejarzu” ze świetnie spisującym się wiosną (komplet zwycięstw do zera!) Śląskiem Świętochłowice.

⚽ STRZELCY
11 – Patryk Gembicki
6 – Oliwier Kwiatkowski
3 – Piotr Barwiński, Szymon Zielonka
2 – Wiktor Skroch
1 – Wojciech Bielec, Oliwier Gasz, Jakub Haładyń, Mikołaj Holeczek, Daniel Kaletka, Robert Woźniak, Tomasz Wróbel, Cezary Ziarkowski

? ASYSTENCI
6 – Daniel Kaletka
3 – Patryk Gembicki
2 – Wojciech Bielec, Dawid Ciszewski, Szymon Zielonka
1 – Fabian Cieślar, Michał Flak, Oliwier Kwiatkowski, Szymon Jarek, Dawid Parysz, Cezary Ziarkowski

? KLASYFIKACJA KANADYJSKA
14 – Patryk Gembicki (11+3)
7 – Daniel Kaletka (1+6), Oliwier Kwiatkowski (6+1)
5 – Szymon Zielonka (3+2)
3 – Piotr Barwiński (3+0), Wojciech Bielec (1+2),
2 – Dawid Ciszewski (0+2), Wiktor Skroch (2+0), Cezary Ziarkowski (1+1)
1 – Fabian Cieślar (0+1), Michał Flak (0+1), Oliwier Gasz (1+0) Jakub Haładyń (1+0), Mikołaj Holeczek (1+0), Szymon Jarek (0+1), Dawid Parysz (0+1), Robert Woźniak (1+0), Tomasz Wróbel (1+0).