Klasyfikacja kanadyjska po 23 kolejkach


Tym razem – w odróżnieniu od trzech poprzednich meczów – w naszej „kanadzie” ruch mniejszy, ale najważniejsze, że gole i asysty znów zapewniły Rozwojowi 3 punkty.
Robiąc użytek z dośrodkowania Wojciecha Bielca i asystując Jakubowi Myśliwczykowi przy zwycięskiej bramce, Patryk Gembicki umocnił się dzięki meczowi w Łaziskach Górnych na szczycie klasyfikacji. Choć tym razem „Czesio” gola nie strzelił, to dopisał do swojego dorobku 26. punkt.

Pierwsze bramki wędrują na konto Michała Flaka i wspomnianego Myśliwczyka, obaj mieli wcześniej po 1 asyście. To zawodnicy nr 17 i 18, którzy w tym sezonie IV ligi strzelali dla Rozwoju. Trzecią asystę w sezonie zaliczył Dawid Ciszewski, to jego centrę na pierwsze trafienie w spotkaniu z Polonią zamienił „Michu”. Tradycyjnie wyrażamy życzenie, że po sobotnim starciu z rywalem w walce o podium, MKS-em Myszków, znów będziemy mieli trochę liczenia.

⚽ STRZELCY
20 – Patryk Gembicki
9 – Oliwier Kwiatkowski
3 – Piotr Barwiński, Szymon Zielonka
2 – Daniel Kaletka, Wiktor Skroch
1 – Wojciech Bielec, Bartosz Chwila, Fabian Cieślar, Michał Flak, Oliwier Gasz, Jakub Haładyń, Mikołaj Holeczek, Olivier Lazar, Jakub Myśliwczyk, Robert Woźniak, Tomasz Wróbel, Cezary Ziarkowski

? ASYSTENCI
6 – Patryk Gembicki, Daniel Kaletka
3 – Wojciech Bielec, Dawid Ciszewski, Cezary Ziarkowski
2 – Fabian Cieślar, Oliwier Gasz, Oliwier Kwiatkowski, Szymon Zielonka
1 – Michał Flak, Bartosz Golik, Szymon Jarek, Jakub Myśliwczyk, Dawid Parysz

? KLASYFIKACJA KANADYJSKA
26 – Patryk Gembicki (20+6)
11 – Oliwier Kwiatkowski (9+2)
8 – Daniel Kaletka (2+6)
5 – Szymon Zielonka (3+2)
4 – Wojciech Bielec (1+3), Cezary Ziarkowski (1+3)
3 – Piotr Barwiński (3+0), Fabian Cieślar (1+2), Dawid Ciszewski (0+3)
2 – Michał Flak (1+1), Oliwier Gasz (1+1), Jakub Myśliwczyk (1+1), Wiktor Skroch (2+0),
1 – Bartosz Chwila (1+0), Bartosz Golik (0+1), Jakub Haładyń (1+0), Mikołaj Holeczek (1+0), Szymon Jarek (0+1), Olivier Lazar (1+0), , Dawid Parysz (0+1), Robert Woźniak (1+0), Tomasz Wróbel (1+0)

foto: Kuba Dworczak/slaskisport.tv