Klasyfikacja kanadyjska po 26. kolejce


Strzelając gola i notując asystę Daniel Kaletka okazał się tym zawodnikiem Rozwoju, który w meczu z Gwarkiem Ornontowice najmocniej wyśrubował swoje statystyki w „kanadzie”.
Kaletka miał udział w obu bramkach zdobytych przez naszą drużynę w sobotnim meczu. Pierwszą zdobył osobiście, zachowując się niczym typowa „dziewiątka”, a przy drugiej asystował Michałowi Flakowi.

💬 Jestem raczej wahadłowym, ale trener wystawił mnie tym razem na „dziesiątkę”. Na każdej pozycji daję z siebie 100 procent, mam obok siebie dobrych zawodników, których mogę podglądać, jak „Lojd” czy „Czesio” (Oliwier Kwiatkowski i Patryk Gembicki – dop. red.). Zrobiłem to, co oni w takich sytuacjach, uderzyłem i wpadło. To była naprawdę ważna bramka, dająca nam wyrównanie. Gdy strzelasz, to jest to fajna sprawa, ale mnie bardziej cieszą asysty. Mój cel to dobić do „dwucyfrówki”. Oby tak było. Robię to wszystko dla drużyny – mówi Daniel Kaletka🎤

Obecnie może pochwalić się 7 asystami – doskoczył pod tym względem do Patryka Gembickiego – oraz 3 bramkami. Tyle samo ma autor zwycięskiego trafienia z Gwarkiem, Michał Flak. Z kolei 3. asystę zanotował Oliwier Kwiatkowski. Zerkamy też na klasyfikację strzelców, w której znów na 1. miejscu jest Bartosz Nawrocki z Ruchu Radzionków. W wysoko wygranym meczu z liderem w Częstochowie (3:0) snajper „Cidrów” zdobył swoją 23. bramkę w sezonie. Patryk Gembicki ma o jedną mniej. Do końca rozgrywek jeszcze cztery kolejki. W tym tygodniu: aż dwie. W środę podejmujemy na „Kolejarzu” Przemszę Siewierz (18:00), w sobotę czeka nas zaś wyjazd do Mysłowic na konfrontację z Unią Kosztowy.

⚽ STRZELCY
22 – Patryk Gembicki
9 – Oliwier Kwiatkowski
3 – Piotr Barwiński, Michał Flak, Daniel Kaletka, Szymon Zielonka
2 – Wiktor Skroch
1 – Wojciech Bielec, Bartosz Chwila, Fabian Cieślar, Oliwier Gasz, Jakub Haładyń, Mikołaj Holeczek, Olivier Lazar, Jakub Myśliwczyk, Robert Woźniak, Tomasz Wróbel, Cezary Ziarkowski

👟 ASYSTENCI
7 – Patryk Gembicki, Daniel Kaletka
4 – Cezary Ziarkowski
3 – Wojciech Bielec, Dawid Ciszewski, Oliwier Kwiatkowski
2 – Fabian Cieślar, Oliwier Gasz, Szymon Zielonka
1 – Michał Flak, Bartosz Golik, Szymon Jarek, Jakub Myśliwczyk, Dawid Parysz

🎯 KLASYFIKACJA KANADYJSKA
29 – Patryk Gembicki (22+7)
12 – Oliwier Kwiatkowski (9+3)
10 – Daniel Kaletka (3+7)
5 – Cezary Ziarkowski (1+4), Szymon Zielonka (3+2)
4 – Wojciech Bielec (1+3), Michał Flak (3+1)
3 – Piotr Barwiński (3+0), Fabian Cieślar (1+2), Dawid Ciszewski (0+3),
2 – Oliwier Gasz (1+1), Jakub Myśliwczyk (1+1), Wiktor Skroch (2+0)
1 – Bartosz Chwila (1+0), Bartosz Golik (0+1), Jakub Haładyń (1+0), Mikołaj Holeczek (1+0), Szymon Jarek (0+1), Olivier Lazar (1+0), Dawid Parysz (0+1), Robert Woźniak (1+0), Tomasz Wróbel (1+0)

📸 foto: Kamil Drzeniek/slaskisport.tv