Klasyfikacja kanadyjska po rundzie jesiennej


Dzięki wieńczącej jesień wygranej z Piastem II Gliwice 3:1 było jeszcze na ostatniej prostej co zmieniać w naszej „kanadzie”.

Po rundzie jesiennej na czele klasyfikacji kanadyjskiej Rozwoju znajduje się dwóch zawodników, którzy – co możecie często dostrzec w naszych kulisach – grają ze sobą przed meczem w kamień, papier i nożyce (na zdjęciu), by ustalić, kto symbolicznie wychodzić będzie z szatni na boisko jako ostatni. Oliwier Kwiatkowski doskoczył do Roberta Woźniaka rzutem na taśmę, notując w starciu z rezerwami Piasta dwie asysty. Tym samem zarówno Oli, jak i „Robson” legitymują się 11-punktowym dorobkiem. „Robson” jest najlepszym strzelcem zespołu (10 goli, 1 asysta), Oli – najlepszym asystentem (5 asyst, 6 goli). Na podium dzięki trafieniu oraz asyście dołączył z 6 punktami Wojciech Bielec (3+3), a do klasyfikacji dopisaliśmy autora dubletu Olafa Baranowicza, który wcześniej nie miał na koncie ani gola, ani asysty.

Nadmieńmy jeszcze, że więcej bramek od Roberta Woźniaka w całej lidze zdobyło tylko 3 zawodników: Bartosz Nawrocki (22, Ruch Radzionków) oraz sąsiedzi z Podlesia: Jacek Jarnot (17) i Patryk Mendela (12), a dychą – jak „Robson” – może pochwalić się także Jakub Sewerin ze Szczakowianki.

Kolejne notowanie naszej „kanady” – dopiero w marcu i mamy nadzieję, że będzie ją trzeba odświeżyć już po pierwszym meczu na Asnyka 27 z Ruchem Radzionków.

⚽ GOLE
10 – Robert Woźniak
6 – Michał Flak, Oliwier Kwiatkowski
3 – Wojciech Bielec, Maksymilian Zieliński
2 – Olaf Baranowicz, Piotr Barwiński, Dawid Ciszewski
1 – Fabian Cieślar, Jakub Myśliwczyk, Tomasz Wroza

? ASYSTY
5 – Oliwier Kwiatkowski
4 – Szymon Jarek
3 – Wojciech Bielec, Daniel Kaletka, Cezary Ziarkowski
2 – Michał Flak
1 – Dawid Ciszewski, Mateusz Draga, Patryk Gembicki, Jakub Myśliwczyk, Igor Rogowski, Wiktor Skroch, Robert Woźniak

? KLASYFIKACJA KANADYJSKA
11 – Oliwier Kwiatkowski (6+5), Robert Woźniak (10+1)
8 – Michał Flak (6+2)
6 – Wojciech Bielec (3+3),
4 – Szymon Jarek (0+4)
3 – Dawid Ciszewski (2+1), Daniel Kaletka (0+3), Maksymilian Zieliński (3+0)
2 – Olaf Baranowicz (2+0), Piotr Barwiński (2+0), Jakub Myśliwczyk (1+1), Cezary Ziarkowski (0+3)
1 – Fabian Cieślar (1+0), Mateusz Draga (0+1), Patryk Gembicki (0+1), Igor Rogowski (0+1), Wiktor Skroch (0+1), Tomasz Wroza (1+0)