Klubowe jubileusze


OBCHODY 85-LECIA KLUBU SPORTOWEGO ROZWÓJ KATOWICE

W dniach 12 i 14 listopada 2010 roku Zarząd Klubu Sportowego Rozwój Katowice zorganizował uroczyste obchody 85-lecia klubu. W dniu 12 listopada w restauracji „Anna Maria” w Katowicach-Kostuchnie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono odznaczenia przyznane przez Walne Zebranie Klubui Zarząd Klubu. Po części oficjalnej tj. przemówieniach gości w tym m.in. Prezydenta Miasta Katowice Piotra Uszoka i wręczeniu listów gratulacyjnych dla klubu oraz przeprowadzeniu ceremonii wręczenia odznaczeń klubowych miała miejsce część artystyczna, podczas której wystąpili: kabaret Łowcy.B, Krzysztof Wierzchowski, Jolanta Bałuszek oraz zespoł Exit. Poniżej lista uhonorowanych.

Odznaczenie Honorowy Członek Klubu
nadane przez Walne Zebranie Klubu

Eugeniusz Błażyca – jest związany z Klubem Sportowym Rozwój Katowice od 1978 roku. W latach 1978-1983 był zawodnikiem, a w latach 1992-1996 trenerem młodzieży. Dzięki jego ciężkiej, żmudnej, szczegółowej i pełnej poświęcenia pracy w 2000 roku ukazała się Monografia Klubu Sportowego Rozwój Katowice, ukazująca dzieje klubu od momentu jego powstania. Obecnie dobiegają końca prace nad drugą książką o klubie.

Krzysztof Buffi – jest związany z Klubem Sportowym Rozwój Katowice od 1985 roku. Jako zawodnik reprezentował klub w ponad 500 meczach i strzelił 127 strzelonych goli! W III lidze rozegrał 307 meczów i zdobył 75 bramek. Dobry duch klubu, do dnia dzisiejszego aktywny w działalności na jego rzecz.

Mariusz Korzeniowski – pełnił funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia w latach 1991-2001. Jest jednym z najdłużej urzędujących Prezesów w historii klubu.

Józef Paszek – jest związany z Klubem Sportowym Rozwój Katowice nieprzerwanie od 1995 roku. W młodości był zawodnikiem i działaczem klubu. Od 1992 roku pracuje w klubie zajmując się obiektem i sprzętem sportowym. Człowiek dla którego klub jest całym życiem, poświęcony jest mu od rana do wieczora dbająco sprzęt i obiekt klubowy.

Paweł Wawoczny – jest związany z Klubem Sportowym Rozwój Katowice nieprzerwanie od 1975 roku. Był zawodnikiem, trenerem, działaczem, spikerem. Obecnie pełni funkcję trenera-koordynatora ds. drużyn młodzieżowych. Zawsze aktywnie uczestniczył w działalności klubu. Jest najskuteczniejszym strzelcem w historii klubu. Wychował kilka pokoleń piłkarzy Rozwoju.

Mirosław Woźnica – jest związany z klubem od blisko 1980 roku. Był zawodnikiem, działaczem, trenerem seniorów. Obecnie pracuje z młodzieżą Rozwoju osiągając z nią duże sukcesy. Wychował kilka pokoleń młodych piłkarzy Rozwoju m.in. po raz pierwszy w historii klubu awansując z juniorami Rozwoju do Śląskiej Ligi Juniorów Młodszych i Starszych.

Odznaczenie Medal z okazji 85-lecia Klubu
nadane przez Zarząd Klubu

Adam Bosowski – były wieloletni piłkarz Rozwoju Katowice
Stanisław Buffi – były wieloletni działacz klubu
Marian Filipek – były dyrektor Kopalni Wujek, aktywnie wspierający działalność klubu
Ryszard Kalinowski – były wieloletni piłkarz i trener Rozwoju
Marek Kolonko – były wieloletni piłkarz i trener Rozwoju
Henryk Konik – były wieloletni lekarz klubowy
Gerard Koźlik – były wieloletni trener Rozwoju
Anna Kurpanik – wieloletni pracownik klubu
Jerzy Kuczera – były wieloletni piłkarz i trener Rozwoju
Jan Liszka – były wieloletni działacz klubu
Sławomir Mogilan – były wieloletni piłkarz i trener młodzieży
Alojzy Nowak – były wieloletni działacz klubu
Romuald Oryńczak – były wieloletni zawodnik, trener i dyrektor klubu
Marcin Polarz – były wieloletni piłkarz i kapitan Rozwoju
Grzegorz Rajman – były wieloletni piłkarz i trener młodzieży
Witold Rzeszutek – były wieloletni piłkarz Rozwoju
Ireneusz Tatura – ksiądz proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, wspierający działalność klubu
Kazimiera Wojtczak – były wieloletni pracownik klubu
Józef Zawadzki – radny Miasta Katowice, wspierający działalność klubu
Aleksander Zembok – były prezes klubu

Medale pamiątkowe z okazji 85-lecia Klubu
nadane przez Zarząd Klubu

Janusz Kubica
Franciszek Kubis
Henryk Zdebel

Tomasz Zdebel
Tomasz Wróbel

Urząd Miasta Katowice
Katowicki Holding Węglowy SA
Kopalnia Węgla Kamiennego Wujek

Śląski Związek Piłki Nożnej Katowice
Ruch Chorzów SA
GKS Katowice SA