Lechia Gdańsk U-19 – Rozwój 0:3. Zwycięstwo w ostatnim sparingu


Zwycięstwem z juniorami Lechii Gdańsk zakończył się ostatni podczas obozu we Władysławowie i zarazem ostatni tego lata sparing naszej drużyny, która na boisku COS Cetniewo wystąpiła w mieszanym juniorsko-czwartoligowym składzie.

W pierwszej połowie czwartkowego sparingu Rozwój wystawił wyłącznie juniorów z roczników 2004-2006, a na środku obrony debiutował Tomasz Semik (06). Mimo takiego składu, nasza młodzież stawiła czoło Lechii, przygotowującej się do sezonu CLJ, czyli juniorskiej ekstraklasy. Jan Adamiec zachował w bramce czyste konto, a sami objęliśmy prowadzenie, gdy po świetnym dośrodkowaniu Maksymiliana Zielińskiego do siatki na długim słupku trafił Szymon Jarek. Dla „Simao” (06) był to pierwszy gol w seniorskiej drużynie Rozwoju.

Na drugą połowę trener Tomasz Wróbel wystawił już jedenastkę bardziej zbliżoną do tej, którą zapewne będziemy oglądać w bojach o punkty, przy czym w bramce po dłuższym czasie pojawił się Juliusz Bryła (04), a zza końcowej linii, tworząc „lożę szyderców”, zmagania obserwowała nasza starszyzna w postaci Bartosza Golika, Patryka Gembickiego i Daniela Kaletki, borykająca się z urazami bądź mikrourazami.

Julek zanotował między słupkami dwie bardzo dobre interwencje, a w przodzie działo się sporo i zostało to udokumentowane kolejnymi trafieniami. Oba padły po stałych fragmentach gry egzekwowanych przez Dawida Ciszewskiego. Najpierw po rzucie wolnym drogę do siatki znalazł Jakub Haładyń, a po rzucie rożnym i zgraniu Piotra Barwińskiego pod poprzeczkę przymierzył Robert Woźniak, dla którego było to premierowy gol tego lata. Jedyne, co zmartwiło, to kłopoty zdrowotne, z jakimi kończyli ten sparing Barwiński (palec u ręki) i Cezary Ziarkowski (kopnięty przez przeciwnika w nos).

Kilkadziesiąt minut przed sparingiem Rozwój zaliczył intensywne zajęcia w siłowni, prowadzone przez nieuznającego taryfy ulgowej asystenta trenera Wróbla – Piotra Barwińskiego.

Okres przygotowawczy upływa nieubłaganie. Już jutro wracamy z Cetniewa (czwartoligowców i juniorów zmienią tu trampkarze, żacy czy młodzicy, którzy utworzą drugi turnus), a za 9 dni pierwszy ligowy mecz – w Radzionkowie. Wszystkie sparingi już za nami. Przegraliśmy tylko ten premierowy (1:2 w Zabrzu), poza tym remisując w Bytomiu i Tarnowskich Górach, wygrywając w Opolu, a także pokonując w Cetniewie po 3:0 czwartoligową Bytovię i juniorów Lechii.

Protokół meczowy
letni sparing nr 6
czwartek, 4 sierpnia, godz. 11:00, COS Cetniewo

Lechia Gdańsk U-19 – Rozwój Katowice 0:3 (0:1)
0:1 – Jarek, 41 min (asysta Zieliński)
0:2 – Haładyń, 60 min (po rzucie wolnym Ciszewskiego)
0:3 – Woźniak, 67 min (asysta Barwiński)

Rozwój Katowice: Adamiec – Myśliwczyk, Draga, Semik, Bielec, Rogowski, Cieślar, Brzeziński, Jarek, Zieliński, Jarosz (23. Holeczek).
Druga połowa: Bryła – Skroch, Haładyń, Barwiński, Flak, Ciszewski, Wroza, Ziarkowski, Kwiatkowski, Baranowicz, Woźniak.
Trener Tomasz WRÓBEL.

foto: administrator