Maj zaczynamy w Dąbrowie Górniczej


Wyjazdowym spotkaniem z Unią Dąbrowa Górnicza w środę o 13:00 wejdziemy w przedostatni miesiąc sezonu.

Powoli wjeżdżamy na ostatnią prostą. Do końca sezonu pozostało 7 kolejek i niecałe 40 dni, w tabeli ścisk, między otwierającym ją Piastem II Gliwice a szóstą Podlesianką Katowice jest ledwie 5 punktów różnicy i jeden mecz zaległy. Rozwój w czterech poprzednich występach zdobył 10 punktów, jest wiceliderem i z takim mianem zawita we wczesne środowe świąteczne popołudnie do Dąbrowy Górniczej.

Z Unią dotąd wygrywaliśmy. Na „Kolejarzu” – 2:0 w poprzednim i 4:0 w bieżącym sezonie, zaś na wyjeździe, niemal dokładnie rok temu, krótko przed majówką – aż 7:1 i czterech golach Patryka Gembickiego, który ostatniej soboty w remisowym starciu ze Szczakowianką Jaworzno wrócił do gry po ponad 8-miesięcznej przerwie. Sytuacja kadrowa Rozwoju nadal jest trudna, z różnych względów nawet trudniejsza niż poprzedniej soboty, ale nasz młody zespół już nieraz dawał dowód, że potrafi stawiać czoło tym problemom, dlatego wierzymy, że nie inaczej będzie i tym razem. To trudny czas, bo już w czwartek i piątek część zawodników zdawać będzie egzaminy maturalne, a w sobotę czekają nas derby Katowic z sąsiadami z Podlesia.

Na razie jednak pozostańmy przy tym, co w świąteczną środę. Dąbrowianie, którzy wiosną wygrali póki co 1 spotkanie, a ostatnio ulegli Unii Kosztowy, zajmują 9. miejsce z dorobkiem 34 punktów w 23 meczach. U siebie ponieśli tylko dwie porażki – z rezerwami Zagłębia Sosnowiec i Podlesianką – przy 4 zwycięstwach i 5 remisach, co dowodzi, jak trudne zadanie czeka podopiecznych Tomasza Wróbla.

Wieści z meczu będziemy przekazywać tradycyjnie na naszej stronie internetowej w formie tekstowej relacji live.

Unia Dąbrowa Górnicza – Rozwój Katowice
24. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
środa, 3 maja, godz. 13:00, stadion w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach, ul. Sportowa 36

foto: slaskisport.tv