Marcel Kołodziej – debiutant nr 36


Marcel Kołodziej to 36. zawodnik, który zadebiutował w IV lidze śląskiej, odkąd w 2020 roku reaktywowaliśmy I drużynę Rozwoju! Jest zarazem pierwszym przedstawicielem rocznika 2007, który tego dokonał.

Marcel wystąpił w ostatnich 5 minutach sobotniego meczu z Zagłębiem II Sosnowiec na Stadionie Ludowym, zmieniając Bartosza Golika, gdy bolesny dla nas wynik (0:5) był już ustalony.

Fajnie, że kolejny chłopak zadebiutował w I zespole. Szkoda, że w tak trudnym i smutnym meczu dla nas, ale debiut to zawsze debiut – i docenienie postawy tego młodego bramkarza. Mam nadzieję, że dalej będzie tak ciężko pracował, a wtedy pojawią się też dla niego kolejne szanse – mówi Rafał Bosowski, trener Rozwoju.

Marcel Kołodziej do naszego klubu trafił z Czarnych Sosnowiec. Brał udział w rozgrywkach trampkarzy, juniorów młodszych i juniorów starszych, a minionej zimy w barwach AZS UŚ Katowice, tworzonego gościnnie przez zawodników naszej Akademii, sięgnął po złoty medal halowych Mistrzostw Polski U-17.

– Cieszę się, że trenerzy docenili moją pracę – mówi Marcel, który sezon rozpoczął od bardzo dobrego występu z Podbeskidziem Bielsko-Biała na inaugurację sezonu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1, pomagając Rozwojowi w odniesieniu przy Asnyka zwycięstwa 2:1.

Gdyby równolegle nie grali nasi juniorzy starsi, w kadrze na mecz z Zagłębiem byłby niepodważalnie Jan Adamiec. Padł jednak pomysł, by Jasiu zagrał w juniorach, przygotowując się już pod wtorkowy pucharowy mecz w Chorzowie. Dlatego w nagrodę za superpostawę w juniorach młodszych, po raz pierwszy na czwartą ligę zabrany został Marcel, czego mu gratuluję – mówi Marek Kolonko, trener bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Rozwoju.

Marcel, gratulujemy debiutu! Oby kolejny występ było już dane zaliczyć w nieco lepszych okolicznościach!