Mecz Rozwój – Ruch w Chorzowie. Wyjaśniamy!


2liga_pzpn

Informujemy, że zaplanowane na 1 września spotkanie 8. kolejki drugiej ligi między naszą drużyną a 14-krotnym mistrzem Polski odbędzie się przy Cichej 6.

Wiele organów sugerowało nam, by mecz z Ruchem odbył się na naszym stadionie bez udziału publiczności, dlatego uznaliśmy, że lepiej będzie rozegrać go w innym miejscu z kibicami niż zorganizować go u siebie bez nich – przyznaje Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju Katowice.

Nasz klub otrzymywał informacje z Wydziału Zarządzania Kryzysowego miasta Katowice, z Komendy Miejskiej Policji, swoje stanowiska przedstawili też kierownicy bezpieczeństwa Rozwoju i Ruchu. Zainteresowanie meczem jest na tyle duże, że stadion przy ul. Zgody nie byłby w stanie pomieścić takiej liczby kibiców. – Wybierało się do nas co najmniej 2000 kibiców Ruchu, byłoby też co najmniej tysiąc naszych. My organizujemy jednak imprezy niemasowe, a nawet gdybyśmy teraz zrobili wyjątek, to i tak nie pomieścilibyśmy wszystkich chętnych – zaznacza wiceprezes Nowak.

Nie ma też co ukrywać, że w grę wchodziły względy bezpieczeństwa wynikające z – ujmijmy to – „kibicowskiej mapy Śląska”. – Biorąc to wszystko pod uwagę, przy aprobacie PZPN zapadła wspólna decyzja, że lepiej będzie zagrać na Cichej, gdzie stadion jest o wiele większy. Przypomnę, że podobnie działo się przy okazji derbów z GKS-em w pierwszej lidze. Gospodarzem meczu z Ruchem będzie Rozwój, ale obowiązki organizatora zgodnie z umową pełnić będzie Ruch. To najlepsze dla wszystkich rozwiązanie. Cieszymy się, że w ramach współpracy śląskich klubów, chorzowianie umożliwili nam wcielenie wariantu najbardziej bezpiecznego – tłumaczy Marcin Nowak.

W tle jest jeszcze jedna kwestia, a więc karnety na domowe mecze Rozwoju, z których automatycznie wypadł tym samym jeden termin.
Przy sprzedaży karnetów informowaliśmy każdego kibica osobiście, że jest realna ewentualność przeniesienia spotkania z Ruchem. W związku z tym, już teraz zapewniamy, że wszystkim posiadaczom karnetów zostanie umożliwiony darmowy wstęp na najbliższy mecz Pucharu Polski, którego będziemy organizatorem – oznajmia wiceprezes Rozwoju.

A co z kibicami, którzy będą chcieli wspierać naszą drużynę przy Cichej?
– Zostało jeszcze trochę czasu. Na pewno zorganizujemy to tak, by było jak najbardziej komfortowo dla wszystkich. Podkreślę, że kibice Rozwoju są ewenementem, nie pozostają zwaśnieni z nikim, dlatego sądzę, że nie będzie problemów z tym, by pojawili się w Chorzowie – mówi Nowak.

Mecz Rozwój – Ruch odbędzie się w sobotę 1 września o godz. 18:00 na stadionie przy Cichej 6 w ramach 8. kolejki drugiej lig. Rewanż – w 25. kolejce, w weekend 23-24 marca, również w Chorzowie.