Mecz w Turzy Śląskiej bez udziału publiczności


Sobotnie wyjazdowe spotkanie z Unią Turza Śląska z racji nadania przez rząd czerwonego statusu powiatowi wodzisławskiemu odbędzie się przy pustych trybunach.

W związku z nowym rządowym rozporządzeniem, ogłoszonym w czwartek, a wchodzącym w życie od soboty 8 sierpnia, informujemy, że sobotni mecz 3. kolejki II grupy IV ligi śląskiej Unia Turza Śląska – Rozwój Katowice (17:00) zostanie rozegrany bez udziału kibiców. Turza Śląska leży w powiecie wodzisławskim, zakwalifikowanym przez rząd do grupy czerwonej, na którą nałożono największe restrykcje w związku z pandemią, obejmujące m.in. organizację wydarzeń sportowych bez publiczności. Biorąc pod uwagę powyższe, nasz klub nie przedstawi gospodarzom zwyczajowej listy swych przedstawicieli z prośbą o wejście na trybuny.

Gorąco apelujemy też, że by z racji zamkniętych bram stadionu nie wybierać się do Turzy Śląskiej na własną rękę. Dołożymy starań, by wieści z sobotniego meczu na bieżąco przekazywać w naszych mediach klubowych, w szczególności fanpage’u na Facebooku, koncie na Twitterze oraz stronie www, tak jak miało to miejsce w przypadku dwóch poprzednich spotkań Rozwoju: w Wodzisławiu i z GKS-em Radziechowy-Wieprz.