Michał Majsner: Każdy w klubie daje z siebie 100 procent


michal_majsner_siarka_tbla

Jeden z trenerów Rozwoju Katowice na konferencji prasowej po zwycięstwie z Siarką Tarnobrzeg mówił nie tylko o meczu.

O wygranej z Siarką
– To był mecz, w którym dominowaliśmy pod każdym względem. Determinacją można w tej lidze osiągnąć wiele, ale nie tylko nią. Udowodniliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do całej wiosny. To był nasz czwarty mecz grany w rytmie co trzy dni, a chłopcy walczyli do końca. Dziękuję zawodnikom za ten mecz i za poprzednie. To ósme spotkanie, które wygrywamy u siebie. Nieprzypadkowo. Przygotowanie, realizacja założeń, podejście mentalne – to procentuje.

O podziękowaniach
– Mam nadzieję, że tą wygraną gwarantujemy sobie utrzymanie. Trzeba pochwalić grupę osób związaną z tym klubem. Począwszy od prezesów, którzy „reanimowali” klub, ze Sławomirem Mogilanem na czele, przez sztab szkoleniowy, który też wykonuje niesamowitą robotę. Rafał Bosowski, Marek Kolonko… Jest nas trzech, trenerzy chodzą jeszcze w międzyczasie do pracy, ale w klubie każdy daje z siebie 100 procent i widać to po wynikach.

O zejściu Michała Czekaja
– „Czeki” w tym tygodniu złapał lekkie przeziębienie. Wysiłek meczowy nie pozwolił mu dograć do końca. Był zmęczony i w przerwie poprosił o zmianę.

O Adamie Żaku
– Adam to zawodnik, w którym pokładaliśmy nadzieję i wierzyliśmy w niego. Latem wrócił średnio przygotowany do sezonu, treningi w trzeciej lidze nie wyglądały czasem tak, jak powinny. Potrzebował czasu, złapania intensywności, by się wdrożyć. Prezes Mogilan, trenerzy, wierzyliśmy. W końcu Adam dostał szansę, na którą cierpliwie czekał i pracował. I ją wykorzystał. To napastnik o dużym potencjale. Mam nadzieję, że dalej będzie się rozwijał i strzelał gole. Oby nadal dla Rozwoju…

O planach na trzy ostatnie mecze
– Polityką klubu jest też wprowadzanie młodych zawodników, ale zapewniam, że nie odpuścimy tych trzech kolejek i będziemy walczyć o punkty. Zobaczymy, jaki skład wybiegnie w sobotę w Pruszkowie. Myślę, że utrzymanie już mamy, ale dopóki w grę wchodzi matematyka, trzeba walczyć o każdy punkt. Mam nadzieję, że jeszcze zdobędziemy pełną pulę!

foto: Tomasz Błaszczyk