Młodzicy w finale halowych MP U-13!


Młodzicy Akademii Piłkarskiej Rozwoju grający pod szyldem AZS UŚ Katowice na mocy współpracy obu klubów awansowali do finałowej fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu.

? W drugiej fazie nasza drużyna U-13 trenerów Karola Kurzaczka i Pawła Kwiatkowskiego wygrała turniej w Wilkowicach, notując następujące rezultaty:
❌ 5:8 TSMT Rybnik
✅ 6:2 GLKS Wilkowice
✅ 11:2 FC Siemianowice Śląskie
✅ 11:0 KT Sośnica Gliwice

? 9 punktów i bilans bramkowy 33:12 uplasował nas przed mającymi taki sam dorobek drużynami z Rybnika i Siemianowic ?
Trener Kurzaczek ?
? Na start zawodów otrzymaliśmy trudnego przeciwnika, co w połączeniu z nerwowym początkiem skutkuje porażką w pierwszym meczu. Jednak jakość zawsze się obroni. Chłopaki mają już za sobą wiele doświadczeń i to potknięcie tylko nakręciło ich do konsekwentnej, dobrej gry. Pozostałe mecze przeszliśmy jak burza, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. Inne wyniki poukładały się tak, że nasza bardzo skuteczna gra w konsekwencji dała nam awans z 1. miejsca w grupie. Brawo dla chłopaków, przyjemnością było patrzeć, jak ta grupa podnosi się z niepowodzenia i rośnie z meczu na mecz.

Rozwój/AZS UŚ Katowice w Wilkowicach zagrał w składzie:
? Wojciech Kurpanik, Piotr Dyl, Rafał Konowol, Natan Stolorz, Filip Tąder, Jakub Krybus, Gabriel Salamon, Oskar Wcisło, Borys Lewandowski, Adam Tunkel.

ℹ Przypomnijmy, że do II fazy halowych MMP awansowała już nasza drużyna U-15, z kolei drużyna U-17 jako ubiegłoroczny mistrz będzie bronić tytułu, mając zapewnione miejsce w finałowej IV fazie. U-13 zagra w finałowej III fazie, która odbędzie się w dniach 15-17 grudnia w Brzesku ☑

Gratulacje dla naszych młodzików ?