Młodzież Akademii walczy w rozgrywkach. Arcyważny pojedynek w CLJ U-17


Rozgrywki nie zwalniają tempa. Wręcz przeciwnie! Przed nami aż sześć spotkań w dwa dni. Na horyzoncie natomiast kolejny weekend zmagań młodzieży Akademii. Do niedzieli zobaczymy aż 16 meczów. My już nie możemy się doczekać, a Wy?

O pierwsze zwycięstwo w III lidze wojewódzkiej C2 powalczą dziś podopieczni trenerów Gancarczyka i Socha. Występująca w roczniku starszym drużyna do tej pory zremisowała ze Stadionem Śląskim 4:4 i przegrała w Katowicach ze Sprintem 2:4.

Arcyważnych trzech punktów szukać będą w środę także juniorzy młodsi. W 5. kolejce Centralnej Lidze Juniorów U-17 nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. To doskonała okazja na przełamanie. Katowiczanie w pierwszych czterech spotkaniach aż trzykrotnie musieli uznać wyższość rywali…

Po ubiegłotygodniowej porażce z Rekordem Bielsko-Biała na zwycięskie tory wrócić będą chcieli trampkarze starsi. Rozwój w środowe popołudnie na „Kolejarzu” podejmie JSS Silesia Piekary Śląskie. Rywale podopiecznych trenera Grzegorza Witka w dwóch rozegranych dotychczas spotkaniach nie zdobyli punktu. Na inaugurację I ligi wojewódzkiej drużyna z Piekar Śląskich uległa Podbeskidziu 3:5, a w ubiegłym tygodniu musiała uznać wyższość Akademii Młoda GieKSa (8:0).

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz w III lidze wojewódzkiej D2. Walcząca o awans do wyższej ligi drużyna prowadzona przez trenerów Gancarczyka i Socha zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Stadionem Śląskim Chorzów. W pierwszej kolejce nasz zespół po bramkach Aleksa Gancarczyka i Krzysia Czaja pokonał MUKP Dąbrowa Górnicza 2:1. Chorzowianie w pierwszym meczu ulegli natomiast Akademii 2012 Jaworzno 1:3.

W czwartek wrócą zmagania w VII lidze okręgowej młodzików młodszych. Rywalem młodych adeptów futbolu ze Zgody będzie UKS Ruch Chorzów. Katowiczanie choć rozegrali już jedno spotkanie wciąż pozostają bez punktów. Spotkanie z Kamionką Mikołów zweryfikowane zostanie najprawdopodobniej jako walkower na korzyść Rozwoju. W drużynie z Mikołowa zagrali bowiem zawodnicy, którzy nie zostali przez klub uprawnieni do gry. Czekamy wciąż na decyzję i ostateczny werdykt Podokręgu Katowice. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Pawła Rosy pokonali wówczas Kamionkę 14:0.

W czwartkowe popołudnie do gry staną również orlicy starsi. Na „Kolejarzu” katowiczanie podejmą zespół Gwiazdy Ruda Śląska, która po dwóch kolejkach z dorobkiem trzech punktów zajmuje czwartą pozycję w IV lidze okręgowej. Zespół z Rudy Śląskiej na inaugurację rozgrywek wysoko pokonał Ruch Chorzów SA (5:1), natomiast tydzień później w derbach miasta minimalnie uległ SMS-owi 2:3. Drużyna Akademii Rozwoju przegrała ze Spartą Katowice (3:6), by kilka dni później zebrać komplet punktów w starciu z AKS-em Mikołów (8:6).

III LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2007/2008
środa, 11 września, godz. 16:30, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – APN Czeladź

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17
rocznik 2004
środa, 11 września, godz. 16:30, boisko przy ul. Cichej w Chorzowie
Ruch Chorzów SA – Rozwój Katowice

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH C1
rocznik 2006
środa, 11 września, godz. 16:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – JSS Silesia Piekary Śląskie

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2008
środa, 11 września, godz. 19:30, boisko przy ul. Katowickiej w Chorzowie
Stadion Śląski Chorzów – Rozwój Katowice

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW STARSZYCH E1
rocznik 2009
czwartek, 12 września, godz. 17:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – SRS Gwiazda Ruda Śląska

VII LIGA OKRĘGOWA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2008/2009
czwartek, 12 września, godz. 18:00, boisko przy ul. Filarowej w Chorzowie
UKS Ruch Chorzów – Rozwój Katowice

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl