Najmłodsi rozpoczynają tydzień. Dwa spotkania z Ruchem


Po serii weekendowych meczów czas na otwarcie nowego tygodnia. Dwa spotkania z “Niebieskimi”, trudne zadanie przed trampkarzami. Zobaczcie co wydarzy się do środy w świecie młodzieżowego futbolu.

W poniedziałkowe popołudnie podopieczni trenera Pawła Rosy zmierzą się z zamykającym tabelę IV ligi okręgowej orlików starszych Ruchem Chorzów. Katowiczanie w czterech kolejkach zgromadzili dziewięć punktów i zajmują aktualnie czwarte miejsce. Na pierwszym miejscu z kompletem punktów niezmiennie SMS Ruda Śląska. Tuż za zespołem z Rudy Śląskiej plasuje się Sparta Katowice, która zgromadziła 10 punktów. “Niebiescy” przegrali dotychczas wszystkie spotkania i bez punktów okupują ostatnie miejsce w tabeli.

O drugie zwycięstwo powalczą orlicy młodsi. Po wysokim zwycięstwie (10:2) nad AP Champions Katowice czas na starcie ze Spartą Katowice. Rywale podopiecznych trenera Pawła Kwiatkowskiego po trzech kolejkach z dorobkiem trzech punktów zajmują siódme miejsce. Drużyna Sparty przegrała w trwających rozgrywkach dwa razy. Na inaugurację uległa Pogoni Imielin 5:10, a tydzień później wysoko przegrała z APN-em Katowice 6:16. W minionej kolejce Sparta zgarnęła pierwsze punkty po zwycięstwie 10:6 nad Kuźnicą Katowice.

Trudne zadanie czeka w środę podopiecznych Seweryna Gancarczyka i Krzysztofa Socha. Rozwój zmierzy się w domowym starciu z wiceliderem III ligi wojewódzkiej C2 Pogonią Imielin. Katowiczanie będą chcieli pójść za ciosem po sobotniej wygranej z 1 FC Katowice. Drużyna gości przegrała dotychczas tylko jeden raz. W drugiej kolejce Pogoń uległa w Katowicach drużynie Sprintu 2:4. W pozostałych czterech spotkań imielinianie zgarniali komplet punktów.

Po dwóch porażkach z rzędu (z Akademią 2012 Jaworzno i SMS-em Ruda Śląska) okazji na rehabilitację wypatrywać będą w środę młodzicy młodsi. Katowiczanie w wyjazdowym meczu zmierzą się z Ruchem Chorzów. Zespół “Niebieskich” zajmuje ostatnie miejsce w III lidze wojewódzkiej, a pierwszy punkt w rozgrywkach chorzowianie zdobyli w miniony weekend w derbowym starciu ze Stadionem Śląskim (3:3).

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW STARSZYCH E1
rocznik 2009
poniedziałek, 23 września, godz. 16:30, OS MOSiR Kolejarz przy ul. Alfreda w Katowicach
Rozwój Katowice – Ruch Chorzów

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW STARSZYCH E2
rocznik 2010
wtorek, 24 września, godz. 18:00, OS Orlik AWF Katowice przy ul. Mikołowskiej w Katowicach
Rozwój Katowice – Sparta Katowice

III LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2
rocznik 2007/2008
środa, 25 września, godz. 16:30, OS MOSiR przy ul. Boya-Żeleńskiego w Katowicach
Rozwój Katowice – Pogoń Imielin

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW MŁODSZYCH D2
rocznik 2008
środa, 25 września, godz. 17:00, boisko przy ul. Wolności w Chorzowie
Ruch Chorzów – Rozwój Katowice

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl