Pomocnik Rozwoju powołany do reprezentacji Polski!


Oliwier Kwiatkowski, wychowanek Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice z rocznika 2005, został powołany do kadry Polski U-16 na majowe zgrupowanie w Warszawie!

Zgrupowanie trwać będzie od 16 do 20 maja. Selekcjoner Dariusz Gęsior powołał 23 zawodników; obok Oliwiera Kwiatkowskiego na liście znaleźli się przedstawiciele takich klubów jak Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Warta Poznań, UKS SMS Łódź, Radomiak, Motor Lublin, Escola Varsovia, Olimpia Grudziądz, Polonia Warszawa, Champion Warszawa, Ursus Warszawa czy Victoria Sulejówek. Pełną listę powołań można znaleźć m.in. TUTAJ.

Oliwier Kwiatkowski to wychowanek Rozwoju z rocznika 2005, na początku maja obchodził 16. urodziny. Jeszcze jako 15-latek zdołał tej wiosny zadebiutować w seniorskim futbolu. Od razu owocnie, bo ma już na koncie 3 gole w IV lidze śląskiej, strzelone Spójni Landek i (dwa) Orłowi Łękawica. Oliwier jest ofensywnym pomocnikiem. Występuje w drużynie juniorów młodszych Rozwoju w CLJ U-17 oraz I lidze śląskiej juniorów starszych A1.

Gorąco gratulujemy powołania!

foto: administrator