Oliwier Kwiatkowski powołany na Letnią Akademię Młodych Orłów!


oliwier_kwiatkowski

Zawodnik Rozwoju Katowice znalazł się w 80-osobowej grupie młodych piłkarzy z całej Polski, zaproszonych na tygodniowe zgrupowanie do Gniewina.

Oliwier Kwiatkowski został powołany na letni turnus Akademii Młodych Orłów dla juniorów z rocznika 2005. 80 graczy z całej Polski trenować będzie w Gniewinie od 16 do 23 lipca. Zaproszenie do naszego klubu wpłynęło na piśmie podpisanym przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i sekretarza generalnego PZPN Macieja Sawickiego.

Co warte podkreślenia, Oliwier Kwiatkowski będzie jedynym przedstawicielem katowickich klubów na Akademii Młodych Orłów.

Jak czytamy na portalu PZPN, AMO to nowy pomysł na szkolenie dzieci. „Akademia Młodych Orłów to bezpłatne treningi piłkarskie. Uczestnicy Akademii Młodych Orłów są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielone dwóch trenerów. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w sprzęt sportowy firmy NIKE, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze. AMO to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez PZPN, WZPN i Miasto wraz ze sponsorem głównym”.

Oliwierowi gratulujemy i życzymy owocnego pobytu w Gniewinie!