Ostatni szlif przed ligą: z BKS-em na remis, Unia pokonana


przezak sparing row chwieduk

Rozwój Katowice zremisował 1:1 z BKS-em Stalą Bielsko-Biała i wygrał 4:0 z Unią Tarnów w ostatnich sparingach w tym okresie przygotowawczym. Hat tricka w tym drugim meczu zapisał na swoim koncie Dawid Przezak.

Skład najpewniej niewiele różniący się od tego, który za tydzień rozpocznie drugoligową wiosnę w meczu z Siarką Tarnobrzeg, wybiegł dziś na starcie z BKS-em. A że trzecioligowiec spod Klimczoka zawsze był dla nas drużyną niewygodną, skończyło się remisem. Jedynego gola zapisał na swoim koncie Grzegorz Fonfara, który ostatecznie wrócił do gry po kontuzji szybciej niż przewidywano.

Rozwój mógł doprowadzić do wyrównania wcześniej, ale przy stanie 0:1 – jeszcze w pierwszej połowie – strzał Bartosza Sobotki z rzutu karnego padł łupem golkipera 6. drużyny III grupy trzeciej ligi.

Tego dnia generalnie trochę działo się z tymi karnymi. W spotkaniu z Unią Tarnów, już po przemeblowaniu składu, nasz zespół miał dwie „jedenastki”. Do obu podszedł Dawid Przezak i obie zamienił na bramki. W pierwszej połowie przyszło mu to z trudem, po zmianie stron jego uderzenie było już bardzo pewne. A że napastnik sprowadzony tej zimy z Sokoła Aleksandrów Łódzki dorzucił też jedno trafienie „z akcji” – już w 1. minucie – mógł cieszyć się z hat tricka. Oby nie ostatniego w barwach Rozwoju.

Dodajmy, że w drugije ołowie szansę dostało też kilku juniorów. Na tle 11. drużyny IV grupy trzeciej ligi z pewnością nie zawiedli, a Daniel Kamiński wpisał się nawet na listę strzelców. I to by było na tyle, jeśli chodzi o zimowe sparingi. Za tydzień zapraszamy na Zgody 28!

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 12
sobota, 25 lutego, godz. 11:00, boisko MOSiR Kolejarz

Rozwój Katowice – BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
0:1 – 31 min
1:1 – Fonfara, 63 min (asysta Trąbka)

Rozwój Katowice: Gocyk – Mielnik, Czekaj, Murawski, Kowalski – Fonfara, Szczepański – testowany, Trąbka, Sobotka – Kowalczyk oraz Marszalik, Kozłowski, Przezak, Jaroszek.
Trener Tadeusz KRAWIEC.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 13
sobota, 25 lutego, godz. 13:00, boisko MOSiR Kolejarz

Rozwój Katowice – Unia Tarnów 4:0 (2:0)
1:0 – Przezak (bez asysty)
2:0 – Przezak (karny)
3:0 – Przezak (karny)
4:0 – Kamiński (bez asysty)

Rozwój Katowice: Soliński – Król, Kopczyk, Gałecki, Barwiński – Jaroszek, Płonka – Kozłowski, Marchewka, Marszalik – Przezak oraz Wlaź, Adamczyk, Kamiński, Kaletka, Starowicz.
Trener Tadeusz KRAWIEC.

foto: Michał Chwieduk