Ostatni wyjazd w sezonie


Jedność 32 Przyszowice to ostatni przeciwnik w IV-ligowym sezonie 2021/22, z którym w roli gości zmierzy się Rozwój Katowice.

Do końca sezonu I grupy IV ligi śląskiej zostało nam już tylko 6 dni. Nim zwieńczymy go w piątek 10 czerwca o godz. 15:00 na „Kolejarzu”, w tę sobotę zmierzymy się o 17:00 na wyjeździe z Jednością 32 Przyszowice, mając szansę na czwarte z rzędu zwycięstwo.

Naszej sytuacji w tabeli jesteśmy już pewni. Przed tygodniem wygrywając w Mysłowicach z Unią Kosztowy, zapewniliśmy sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Swoją pozycję zna też Jedność. Pozostanie na ostatniej, nr 16. Zgromadziła dotąd 6 punktów, straciła ponad 100 goli, wygrała tylko w Kamyku z Unią Rędziny 4:3, a zremisowała z Podlesianką, Przemszą Siewierz i Śląskiem Świętochłowice. Co ciekawe, u siebie poniosła dotąd komplet 13 porażek.

Drużyna z Przyszowic jest jedyną, z którą mierzyliśmy się również w naszym debiutanckim sezonie na IV-ligowych boiskach, by zostać potem przeniesionym z II do I grupy śląskiej IV ligi. Na „Kolejarzu” wygraliśmy 4:0, w rewanżu w Przyszowicach przegraliśmy bezdyskusyjnie ze zdeterminowanym i walczącym o utrzymanie przeciwnikiem 0:2. Po sezonie Jedność rozegrała baraż o utrzymanie z Sarmacją Będzin, wygrała go w karnych, ale kolejny sezon w IV lidze okazał się dla niej bolesny. Koncentracji, determinacji, charakteru, zabraknąć jednak nam nie może – pamiętamy, gdy jesienią wygraliśmy z Jednością 3:1 po niełatwym meczu, w którym do przerwy musieliśmy odrabiać straty.

Z powodu kontuzji niezdolni do gry są Bartosz Chwila i Michał Flak. Nikt nie pauzuje za kartki.

Walczymy o kolejne punkty, ale też koronę króla strzelców dla Patryka Gembickiego. Nasz napastnik jest jej już bardzo blisko. Ma 25 trafień, o 2 więcej od Bartosza Nawrockiego z Ruchu Radzionków, któremu do rozegrania został już tylko 1 mecz. W piątek „Cidry” wygrały z Unią Rędziny 1:0, ale bramkę zdobył inny zawodnik.

To ostatni w sezonie wyjazd Rozwoju. Dotąd na obcych boiskach jesteśmy bezkompromisowi. Nie zanotowaliśmy żadnego remisu, ponieśliśmy 6 porażek (1 w tej rundzie – w Bytomiu), a 8-krotnie zgarnialiśmy pełną pulę. Częściej czynili to tylko lider z Częstochowy i wicelider z Radzionkowa.

Z Przyszowic przeprowadzimy na naszej stronie internetowej tradycyjną tekstową relację live, w której umieszczać będziemy najważniejsze wydarzenia.

Jedność 32 Przyszowice – Rozwój Katowice
29. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 4 czerwca, godz. 17:00, stadion w Przyszowicach przy ul. Miarki 1

Sędziuje: Adrian Kozieł (Porąbka).

foto: Kuba Dworczak/slaskisport.tv