Ostatnio Górnik, teraz „Ciaciana”. Zaczynamy boje w Pucharze Polski


Wyjazdowym meczem z Siemianowiczanką drużyna Rozwoju zainauguruje we wtorkowe popołudnie pucharową rywalizację na szczeblu katowickiego podokręgu.

6 grudnia 2018 po niezwykle emocjonującym meczu dopiero w dogrywce przegraliśmy walkę z Górnikiem Zabrze o ćwierćfinał Pucharu Polski. Teraz, po blisko dwóch latach, pierwsza drużyna Rozwoju Katowice wraca do pucharowej rywalizacji, którą zaczynamy od szczebla podokręgu. W I rundzie otrzymaliśmy wolny los, w II rundzie trafiliśmy na Siemianowiczankę.

„Ciaciana” występuje w katowickiej klasie okręgowej. Po pięciu kolejkach zajmuje w tabeli 5. miejsce (na 11 zespołów) z dorobkiem 7 punktów uzyskanym w 4 meczach. Trzy z nich rozegrała u siebie. Rozgromiła Uranię Ruda Śląska 5:1, uległa Pogoni Imielin 0:3 oraz – w ostatni weekend – zremisowała z MK Górnikiem Katowice 1:1. Do tego doszło jeszcze wyjazdowe zwycięstwo z rezerwami GieKSy 1:0. Trenerem Siemianowiczanki jest świetnie znany w naszym klubie Krzysztof Szybielok, były piłkarz i trener Rozwoju. „Ciaciana”, podobnie jak my, w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu uzyskała wolny los.

Choć trener Tomasz Wróbel zapewne da wolne kilku zawodnikom, mając z tyłu głowy fakt, że w sobotę czeka nas ważny domowy mecz z Podbeskidziem II Bielsko-Biała o czwartoligowe punkty, a szansę otrzyma kilku debiutantów, to w naszym obozie do walki w Pucharze Polski podchodzi się bardzo poważnie.

Chcemy wygrać, chłopcy mają mieć mentalność zwycięzców. Nie ma co podchodzić do sprawy na zasadzie, że ktoś wybiera sobie spotkanie. Do każdego mamy przystępować maksymalnie przygotowani i dawać z siebie tyle, ile to możliwe. Mamy w składzie tylko 11 miejsc do obsadzenia, a na szansę czeka większa liczba chłopaków. Gdy ktoś zagra słabo, to jego miejsce może zająć ten, kto bardziej się stara – podkreśla szkoleniowiec Rozwoju.

Mecz z Siemianowiczanką rozpocznie się o 17:30 w Parku Pszczelnik. Regulamin nie zakłada dogrywki, a w razie remisu po 90 minutach zwycięzcę wyłoni seria rzutów karnych.

MKS Siemianowiczanka – Rozwój Katowice
1/8 finału Pucharu Polski podokręgu Katowice
wtorek, 25 sierpnia, godz. 17:30, stadion w Parku Pszczelnik

Sędziuje: Kamil Karch (Ruda Śląska).

POZOSTAŁE MECZE 1/8 FINAŁU PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU KATOWICE
25 sierpnia: UKS Szopienice – Pogoń Imielin, UKS Ruch Chorzów – MK Górnik Katowice.
1 września: Naprzód Lipiny – Wawel Wirek Grunwald Halemba – Podlesianka Katowice
Stadion Śląski Chorzów – Ruch Chorzów, Józefka Chorzów/GKS II Katowice – Górnik 09 Mysłowice, Kamionka Mikołów – Orzeł Mokre/Unia Kosztowy.

foto: Tomasz Błaszczyk