Patryk Gembicki na szczycie klasyfikacji strzelców


Napastnik Rozwoju pod nieobecność w wyjściowym składzie Bartosza Golika założył kapitańską opaskę, wyprowadził zespół na mecz z Przemszą i dwoma golami poprowadził do zwycięstwa 3:0, wykorzystując podanie Wojciecha Bielca oraz rzut karny wywalczony przez Roberta Woźniaka.
Dzięki temu dubletowi, „Czesio” na trzy kolejki przed końcem sezonu samodzielnie znalazł się na szczycie klasyfikacji snajperów I grupy IV ligi śląskiej. Ma 24 gole, o 1 trafienie wyprzedza Bartosza Nawrockiego z Ruchu Radzionków.

– Patryk to chłopak, który nam bardzo pomaga. Liczby notowane przez niego w tym sezonie świadczą, jak przepracował okres przygotowawczy, jak zaufał naszej wizji pracy. Nie widziałem, by zluzował na choćby jednym treningu. Na każdym pracuje na 110 procent i teraz odbiera za to nagrodę. Cieszy się, strzela gole. Życzę mu, by został na szczycie tej klasyfikacji do końca sezonu. To piękny cel, który mu w tym momencie przyświeca – mówi trener Tomasz Wróbel.

Na ostatniej prostej sezonu jesteśmy krok od zapewnienia sobie miejsca na najniższym stopniu podium, a tytuł króla strzelców dla Patryka Gembickiego byłby wyróżnieniem nie tylko dla niego, ale i całej drużyny, bo na bramki napastników pracują przecież wszyscy. Dlatego trzymamy kciuki za tę koronę 🥇 ✊

foto: Grzegorz Matla/slaskisport.tv