Piąta zimowa próba. Rozwój gra z liderem trzeciej ligi


sparing_skra_czestochowa

W sobotę na „Kolejarzu” nasza drużyna rozegra sparing ze Skrą Częstochowa. Początek o 11:00.

Skra to aktualny lider tabeli III grupy trzeciej ligi. W 17 kolejkach uzbierała aż 36 punktów, notując 10 zwycięstw, 6 remisów i 1 porażkę, zdobywając przy tym 24 bramki, a tracąc ledwie sześć. Na początku zimowego okresu przygotowawczego w klubie doszło do tąpnięcia – po blisko 3 latach z zespołem rozstał się trener Jakub Dziółka, trafiając do sztabu szkoleniowego GKS-u Katowice. Jego następcą został dotychczasowy drugi trener, Paweł Ściebura. W sparingach częstochowianie ani myślą jednak zwalniać tempa. W pokonanym polu zostawili już dwóch drugoligowców: GKS Bełchatów (4:2) i Garbarnię Kraków (3:0), a i remis z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa trzeba traktować z szacunkiem.

Rozwój jest więc kolejnym drugoligowcem, na którego patent będą chcieli znaleźć zawodnicy Skry. Pamiętajmy, że nasza drużyna dwóch trzecioligowców już tej zimy ograła: byli to BKS Stal Bielsko-Biała (3:0) oraz Stal Brzeg (2:1), czyli z kolei jedyny jesienny… pogromca Skry.

Dla podopiecznych trenerów Majsnera i Bosowskiego będzie to piąty sparing w 2018 roku. Listę wyników uzupełniają porażki z Szombierkami Bytom (0:1) i – ta środowa – z Ruchem Chorzów (1:4).

Pierwszy gwizdek meczu Rozwój – Skra w sobotę o godz. 11:00 na boisku MOSiR „Kolejarz” w Katowicach-Józefowcu przy ul. Alfreda.

Rozwój Katowice – Skra Częstochowa
zimowy mecz kontrolny nr 5
sobota, 3 lutego, godz. 11:00, boisko MOSiR „Kolejarz” przy ul. Alfreda

foto: Szymon Kępczyński