Pierwszy raz w Katowicach. Gramy z Rekordem


krol sobik rozwoj rekord mc news

W sobotnie przedpołudnie Rozwój Katowice rozegra kolejny tej zimy sparing.

Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny będzie Rekord Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Katowicach-Szopienicach przy ul. 11 listopada. Pierwszy gwizdek przewidziano na godz. 11:00.

Będzie to czwarty tej zimy sprawdzian zespołu Tadeusza Krawca, który wciąż czeka na premierowe zwycięstwo w roli trenera Rozwoju. Do tej pory zremisowaliśmy z pierwszoligowym GKS-em Tychy (1:1) i drugoligowym ROW-em 1964 Rybnik (0:0), ulegając z kolei trzecioligowej Garbarni Kraków (1:2).

Teraz przyszedł czas na starcie z kolejnym trzecioligowcem. Rekord to czołowy przedstawiciel grupy III tego szczebla rozgrywkowego. Zimę spędza na 4. pozycji w tabeli, ze stratą 9 punktów do liderującego GKS-u 1962 Jastrzębie. O tym, jak solidny futbol prezentuje drużyna prowadzona przez Wojciecha Gumolę, mieliśmy okazję przekonać się choćby przed rokiem. Wtedy, mając jeszcze status przedstawiciela zaplecza ekstraklasy, uzyskaliśmy z klubem z Cygańskiego Lasu bezbramkowy remis. Mecz odbył się na bocznym boisku Stadionu Śląskiego.

Tej zimy Rekord nie zaznał jeszcze porażki, remisując z Beskidem Andrychów (1:1), a także pokonując Beskid Skoczów (3:1) i Piasta II Gliwice (4:1). Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotnie przedpołudnie do Szopienic. To pierwsza w tym roku okazja, by obejrzeć Rozwój w akcji, nie ruszając się z Katowic. I zarazem ostatnia – przed obozem. Już w poniedziałek nasza drużyna ruszy na zgrupowanie do Kluczborka.

Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała
zimowy mecz kontrolny nr 4
sobota, 4 lutego, godz. 11:00, boisko MOSiR Katowice-Szopienice, ul. 11 listopada 16

foto: Michał Chwieduk