Piotr Barwiński przed meczem z Unią Rędziny


W sobotę o 11:00 rozpocznie się pierwszy w tym sezonie IV ligi śląskiej mecz na „Kolejarzu”. W ramach 2. kolejki rozgrywek podejmiemy Unię Rędziny, szukając premierowej w rundzie zdobyczy, skoro inaugurację w Radzionkowie kończyliśmy na tarczy (2:3 z Ruchem).

|- Pierwsza kolejka nam się nie ułożyła, dlatego entuzjazm jest może trochę mniejszy, ale przed nami kolejny mecz, w którym będziemy chcieli zdobyć 3 punkty i zacząć serię zwycięstw. Choć w Radzionkowie graliśmy już pierwszą kolejkę, to można było szacować, że to rywal z górnej półki. Ten mecz nie wyszedł nam pod względem mentalnym. To dla nas cenna lekcja na przyszłość, jeśli chcemy w tej lidze walczyć o coś więcej niż jakąś przypadkową lokatę – mówi Piotr Barwiński, środkowy obrońca, najstarszy zawodnik Rozwoju i zarazem grający asystent trenera Tomasza Wróbla.

W poprzednim sezonie mecze z rywalem z Rędzin układały nam się. Na „Kolejarzu” wygraliśmy 3:0, w rewanżu w Kamyku – 4:1.
– Liczymy, że teraz zakończy się tak samo i znów sięgniemy z Unią po komplet punktów. W tej lidze po każdym zespole można spodziewać się… wszystkiego, dlatego najważniejsze, byśmy patrzyli na siebie, szukali po swojej stronie mocnych stron, by wynik był pozytywny – podkreśla Barwiński.

Ekipa spod Częstochowy, która utrzymała się w IV lidze przy zielonym stoliku wskutek wycofania imienniczki z Książenic, ma już za sobą dwa spotkania. Przed tygodniem wygrała z Unią Kosztowy 2:0, w środę zaś w rozegranym awansem meczu 3. kolejki uległa 0:2 Unii Dąbrowa Górnicza. Rozgrywki IV ligi już na samym starcie sezonu nabierają tempa. Rozwój gra co 3 dni. Był start z „Cidrami”, w środę odpadliśmy po rzutach karnych z Unią Kosztowy z podokręgowego Pucharu Polski, a w przyszłym tygodniu zmierzymy się z dwoma beniaminkami. Najpierw zagramy na wyjeździe z Dramą Zbrosławice, by w sobotę podjąć Zagłębie II Sosnowiec.

Będziemy gotowi. W moim odczuciu odpadnięcie z Pucharu Polski nami nie zachwiało. Nie ma co ukrywać, że liga jest priorytetem. Rozgrywki pucharowe byłyby fajnym dodatkiem, mogącym dodać pewności siebie, ale na pewno nas to nie zdołowało – zapewnia grający asystent trenera Wróbla.

Mecz Rozwój Katowice – Unia Rędziny w sobotę 20 sierpnia o godz. 11:00 na „Kolejarzu”. Wstęp na trybuny wolny.

Rozwój Katowice – Unia Rędziny
2. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 20 sierpnia, godz. 11:00, MOSiR Kolejarz, ul. Alfreda 1

Sędziuje: Bartosz Jeż (Radlin).

foto: Grzegorz Matla/slaskisport.tv