Pogoń Imielin partnerskim klubem Rozwoju Katowice!


ap_rozwoj_pogon_imielin

Nasz klub podpisał umowę o współpracy z Pogonią Imielin. – Cieszę się, bo bardzo o to zabiegałem – mówi Marcin Polarz, były zawodnik Rozwoju, dziś szefujący klubowi z Imielina.

W ramach umowy, Rozwój i Pogoń będą współpracować w zakresie opracowywania programów szkolenia sportowego, organizować wspólne przedsięwzięcia, jak mecze, turnieje czy sparingi, wymieniać się zawodnikami. Klub z Imielina działa w zakresie szkolenia młodzieży z roku na rok coraz prężniej.

Umowę o współpracy podpisali: po stronie Rozwoju wiceprezesi Jarosław Jambor i Sławomir Mogilan, zaś po stronie Pogoni Grzegorz Kroker i Marcin Polarz, który jest świetnie w naszym klubie znany. To jeden z najlepszych zawodników, jacy grali przy Zgody 28 w ostatnich kilku dekadach. „Polo” był kapitanem zespołu, potrafił błyszczeć nie tylko i na zielonej murawie, w defensywie, ale i barwnie komentując na łamach mediów przebieg boiskowych zdarzeń.

– Jestem w Pogoni od 2008 roku. Gdy przychodziłem, trenowało tu 40 zawodników. Teraz – ponad 200, z czego 160 to dzieci. Od najmłodszej grupy dla roczników 2010-11, aż po najstarszych juniorów z rocznika 2000, grających w trzeciej lidze wojewódzkiej. Zainteresowanie stale rośnie, kolejne grupy powstaną jesienią, bo dopytują się o to rodzice nawet 4- czy 5-latków. Idziemy w dobrym kierunku. Nie ma presji wyniku, a jest raczej chęć odciągania dzieciaków od telefonów, tabletów i komputerów – mówi nam Marcin Polarz.

Bardzo cieszę się, że podpisaliśmy taką umowę. Zabiegałem o to, Rozwój jest bardzo bliski memu sercu. Gra w wyższej lidze, bardzo dobrze pracuje z młodzieżą, dyrektorem Akademii został Sławek Mogilan. Trenerem naszych seniorów jest Grzegorz Rajman, a najmłodszej grupy skrzatów – Robert Haponiuk, czyli kolejny rozwojowiec. Kilku naszych dzieciaków osiąga mniejsze czy większe sukcesy. Są powoływani do kadr makroregionu czy podokręgu. Gdy podrosną i rodzice się zdecydują, może będą miały możliwość spróbowania swych sił w Rozwoju, zamiast tułania się po innych klubach. Ta współpraca to też duża szansa dla naszych trenerów. Będziemy mogli podpatrywać zajęcia czy to pierwszego zespołu, czy grup młodzieżowych. Może w przyszłości uda nam się wspólnymi siłami wychować kilka perełek; zawodników na miarę naszych ligowych, ekstraklasowych boisk – dodaje Polarz.

Odnotujmy jeszcze, że seniorski zespół Pogoni występuje dziś na szczeblu klasy okręgowej. W tabeli I grupy katowickiej po 18 kolejkach plasuje się na 4. miejscu.

ap_rozwoj_pogon_imielin_3

foto: Szymon Kępczyński