Poradnik Kibica na mecz Rozwój – Widzew Łódź


siatka_boisko_zgody_sk

Przyjazd łódzkiego Widzewa oznacza przy Zgody jedno – prawdziwe piłkarskie święto! Wszystkim kibicom przedstawiamy internetowy Poradnik Kibica. Znajdziecie w nim informacje, które pomogą Wam w dotarciu na stadion oraz zakupie wejściówek. Zachęcamy do korzystania!

W związku z dużym zainteresowaniem spotkaniem Rozwoju Katowice z Widzewem Łódź apelujemy do wszystkich fanów wybierających się na to spotkanie o jak najwcześniejsze przybycie na stadion.

Z uwagi na kolejki przed kasami oraz bramami proces wejścia na obiekt może potrwać nieco dłużej, a zależy nam by wszyscy kibice pojawili się na trybunach jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Przypominamy jednocześnie, że w sobotę bramy stadionu otwarte zostaną godzinę przed meczem.


INFORMACJE O STADIONIE
Klub Sportowy Rozwój dysponuje stadionem głównym o ogólnej liczbie miejsc siedzących 970. Wokół boiska o wymiarach 105 x 68 metra rozmieszczonych jest 9 sektorów w tym sektor VIP, sektor media oraz sektor przystosowany do przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych (sektor „A” – 204, sektor „B” – 96, sektor „C” – 96, sektor „D” – 204, sektor „VIP” – 108, sektor media – 46, sektor „H-gości” – 210, miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – 6, sektory buforowe – „E”, „F”, „G”). Wszystkie miejsca siedzące to krzesełka w kolorach zielonym i żółtym.


DOJAZD DO STADIONU
Dojazd samochodem do stadionu Rozwoju Katowice z centrum Katowic i większości dzielnic miasta zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

kzk_gop

Istnieje kilka sposobów na dostanie się na stadion z centrum Katowic. Z Dworca PKP regularnie kursują autobusy „10”, „12”, „37”, „46”, „48”. Z Placu Wolności można dojechać na Zgody autobusami „296” oraz „657” (wysiadamy na przystanku Brynów Kopalnia Wujek lub Stara Ligota Stroma).

Z południowych dzielnic Katowic (Piotrowice, Ochojec, Ligota, Panewniki) na stadion Rozwoju dojechać można autobusami linii „9”, „12”, „37”, „46”, „48”, „138”, „296”, „657”.

Ponadto nieopodal obiektu Rozwoju znajduje się także stacja kolejowa Katowice-Brynów. Przystanek kolejowy obsługuje połączenia Szybkiej Kolei Regionalnej, a także ruch lokalny Katowice-Bielsko-Biała oraz Katowice-Rybnik.

pkp


WEJŚCIE NA OBIEKT
Informujemy, że wyniku decyzji Wydziału Bezpieczeństwa PZPN oraz Policji całkowicie z użytku dla kibiców wyłączona została brama obiektu przy ulicy Zgody 28 (obok budynku klubowego). W związku z tym dla kibiców udostępnione będą dwie bramy (od strony Zakładowego Domu Kultury i od ulicy Załęskiej). Informujemy, że ze względu na wytyczne PZPN i Policji bramą obok budynku klubowego wpuszczani będą jedynie zawodnicy, sędziowie, delegat, obserwator, służby, media oraz goście VIP.


GDZIE ZAPARKOWAĆ?
Informujemy, że z użytku dla kibiców wyłączony będzie parking klubowy (zgodnie z wytycznymi przeznaczony będzie dla zawodników, sędziów, delegata, obserwatora, służb, mediów oraz gości VIP), a parking dla kibiców znajdować się będzie obok Zakładowego Domu Kultury przy wejściu głównym dla kibiców i kasy nr 2.


CZY MOGĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ PLECAK LUB INNY BAGAŻ?
Stanowczo odradzamy zabieranie ze sobą jakichkolwiek przedmiotów, a w szczególności przedmiotów określonych jako zabronionych. Nie należy zabierać ze sobą toreb, walizek i plecaków, których sprawdzenie może opóźnić wejście na stadion.


CZY NA STADION BĘDZIE MOŻNA WNIEŚĆ JAKIEKOLWIEK NAPOJE?
Zabronione jest wnoszenie napojów w butelkach, choć stewardzi mogą pozwolić na wniesienie otwartych napojów oraz tych w kartonikach. Zakup napojów będzie możliwy w punktach gastronomicznych.


WSTĘP NA STADION
Informujemy, że w sezonie 2018/2019 wszystkie spotkania II ligi na stadionie przy ulicy Zgody 28 będą miały charakter imprez niemasowych. Wstęp na mecze przy Zgody będzie możliwy na podstawie papierowego karnetu (wraz z dokumentem tożsamości) lub biletu zakupionego w dniu meczu w kasie.


O KTÓREJ MOGĘ WEJŚĆ NA STADION?
Sugerujemy przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy obiektu będą otwarte dla widzów na godzinę przed rozpoczęciem spotkania. W oczekiwaniu na mecz widzowie będą mogli posłuchać muzyki, jak również zjeść posiłek w punkcie gastronomicznym. Ze względu na możliwość wystąpienia kolejek prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion.


ZAKUP WEJŚCIÓWEK
Do zakupu biletu wymagany jest dokument tożsamości lub/i inny dokument uprawniający do zniżki (np. legitymacja szkolna/studencka, legitymacja ZUS).


NIE PŁAĆ ZA BILET DWA RAZY
Informujemy, że opuszczenie stadionu (np. w przerwie meczu) spowoduje konieczność zakupu drugiego biletu. Prosimy mieć na uwadze, że każdy kibic w celu uzyskania dostępu na stadion, musi posiadać ważny bilet lub karnet. Personel pilnujący wejść, może skontrolować zarówno kibica, jak i bagaż. Lista przedmiotów zabronionych oraz regulamin meczu piłki nożnej/stadionu, są wywieszone na bramach wejściowych obiektu.


STOISKO CATERINGOWE
Dla wszystkich kibiców na terenie obiektu zostało przygotowane stoisko cateringowe. Będzie można na nim zakupić przekąski, napoje, w tym piwo.


ILE TO KOSZTUJE?
Ceny biletów na domowe spotkania Rozwoju pozostają bez zmian i zaczynają się już od 5 (ulgowe) oraz 10 (normalne) złotych.

Karnety i bilety ulgowe na rundę jesienną przysługują: kobietom, dzieciom (powyżej 13 roku życia), uczniom i studentom (do 26 roku życia), seniorom (powyżej 65 roku życia) oraz emerytom i rencistom (poniżej 65 roku życia).

cennikRozwój


DZIECI
Dziecko do 13. roku życia wchodzi na stadion za darmo. Dzieci poniżej 13. roku życia mogą uczestniczyć w meczach wyłącznie w obecności opiekuna, który może uczestniczyć w meczu wyłącznie na podstawie odrębnego biletu lub karnetu. Opiekunom dzieci poniżej 13. roku życia nie przysługują bilety lub karnety bezpłatne.


NIEPEŁNOSPRAWNI
Dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów na mecze Rozwoju obowiązują darmowe wejściówki. Dla osób na wózkach inwalidzkich na obiekcie przygotowana została specjalna strefa: przy wejściu od strony Zakładowego Domu Kultury, skąd jest bardzo dobry widok na murawę.


PŁATNOŚĆ KARTĄ
Dokładamy wszelkich starań, by nasi kibice byli zadowoleni i z przyjemnością spędzali u nas czas. Z dumą pragniemy poinformować, iż zrobiliśmy kolejny krok ku jeszcze większej satysfakcji zarówno naszych obecnych, jak i przyszłych klientów. W kasach stadionowych można płacić kartą. Już więcej nie będziesz musiał szukać bankomatu albo rozmieniać w okolicznych sklepach gotówki. Od teraz za bilety zapłacisz szybko, bezpiecznie i wygodnie swoją kartą! Istnieje również możliwość płacenia kartą w punkcie gastronomicznym.


KLUBOWE GADŻETY
W stadionowych kasach będzie można zakupić klubowe smycze w cenie 10 zł.


Początek sobotniego meczu o godz. 17:00. Do zobaczenia na Zgody!