Powołania dla graczy Akademii Piłkarskiej Rozwoju


Pierwszy raz w nowym sezonie do Akademii Piłkarskiej Rozwoju spłynęły powołania. Nasi zawodnicy zostali zaproszeni na zgrupowanie kadry Śląska oraz na VII Memoriał Jerzego Wyrobka.

Krzysztof Czaja został powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Śląskiego ZPN U-13 (rocznik 2008), która odbędzie się w formie sparingu w Imielinie 8 września. Prócz Krzysia, powołanie uzyskało też 19 innych zawodników z klubów województwa śląskiego. 7 zawodników znalazło się natomiast na liście rezerwowej. Są na niej dwaj przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Rozwoju: Olivier Jopek i Jan Machowski. Naszym chłopakom gratulujemy wyróżnień!

Podokręg Katowice skompletował z kolei skład na VII Memoriał Jerzego Wyrobka, zaplanowany na najbliższy poniedziałek na chorzowskich „Kresach”. Zaproszono zawodników ośmiu klubów, w tym Rozwoju: Miłosza Bezaka, Filipa Kurtoka i Tymoteusza Browarskiego (lista rezerwowa). W Memoriale uczestniczyć będą gracze z rocznika 2009.

Trzymamy kciuki za adeptów Akademii Piłkarskiej Rozwoju. I czekamy na kolejne powołania, które w tej rundzie z pewnością będą regularnie do naszego klubu napływać.

foto: TB