Powołania do kadr podokręgu, województwa, narodowej!


Sypnęło powołaniami dla zawodników Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Szymon Jarek został powołany do reprezentacji Polski U-16 (rocznik 2006) na zgrupowanie w Szamotułach, planowane na dni 13-16 września. To duże wyróżnienie dla naszego prawego pomocnika, który mimo ledwie 15 lat występuje już w IV-ligowym zespole trenera Tomasza Wróbla. „Simao” to jeden z 24 zawodników powołanych przez selekcjonera Marcina Dornę do kadry, w gronie tym są przedstawiciele takich klubów jak Górnik Zabrze, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław czy Zagłębie Lubin.

Krzysztof Czaja i Jan Machowski zostali powołani do kadry Śląska U-14 (rocznik 2008) na konsultację szkoleniową, która odbędzie się w formie wewnętrznego meczu sparingowego. Konsultację zaplanowano na wtorek 14 września (godz. 15:00-17:00) na obiektach chorzowskiego Stadionu Śląskiego. Prócz przedstawicieli naszej akademii, powołanych zostało 19 innych zawodników.

Do kadry Podokręgu Katowice na konsultację szkoleniową powołani zostali nasi zawodnicy z rocznika 2010 – Mateusz Proszczuk, Oliwier Szymkowiak, Stanisław Maleta, Arkadiusz Bibel, Filip KordaczkaMatysiak, Oskar Orłowicz oraz Mikołaj Zalewski. Konsultacja zaplanowana jest na piątek 10 września o godz. 16:00 na obiekcie Wawelu Wirek.

Wszystkim powołanym gratulujemy i życzymy powodzenia!

foto: Kuba Dworczak/slaskisport.tv