Powrót Oliviera Lazara


19-letni środkowy pomocnik znów będzie grał w Rozwoju Katowice.

Olivier Lazar wzmacnia kadrę czwartoligowej drużyny. Treningi z Rozwojem wychowanek naszeg klubu podjął w ubiegłym tygodniu. Teraz jego powrót już oficjalnie stał się faktem i w najbliższy weekend „Olo” będzie do dyspozycji trenera Tomasza Wróbla.

19-latek występuja na pozycji środkowego pomocnika. Kibice świetnie pamiętają go z występów w drugiej lidze, w której w latach 2017-19 rozegrał 28 meczów i strzelił 1 gola. Łapał doświadczenie m.in. rywalizując przed wielotysięczną publicznością z ŁKS-em Łódź czy Widzewem Łódź. Ostatni sezon Lazar spędził na wypożyczeniach w klubach trzecioligowych: Ruchu Chorzów i Miedzi II Legnica.

To kolejny powrót do Rozwoju. Po rozpoczęciu okresu przygotowawczego do drużyny dołączył Dawid Kazek (ostatnio Śląsk Świętochłowice), a przed tygodniem informowaliśmy o przyjeździe na stare śmieci stopera Kajetana Kunki (ostatnio Górnik II Zabrze), który re-debiut w naszym klubie zaliczył już przed tygodniem w spotkaniu z Unią Turza Śląska.

Obecnie kadra Rozwoju na IV ligę liczy 20 nazwisk. To trener Tomasz Wróbel (rocznik 1982), grający asystent trenera Piotr Barwiński (1997), Bartosz Golik (98), Bartosz Chwila (99), Daniel Kaletka (00), sześciu zawodników z rocznika 2001: Kazek, Kunka, Lazar, Szymon Zielonka, Patryk Gembicki i Tomasz Wroza, sześćiu zawodników z rocznika 2002 (Dawid Ciszewski, Krzysztof Czenczek, Oliwier Gasz, Mateusz Gubała, Miłosz Pietrowski, Robert Woźniak), dwóch zawodników z rocznika 2003 (Oskar Cieślik, Filip Czapla) oraz jeden z 2004 (Wiktor Skroch).

Olo, witaj w domu!

foto: Łukasz Polczyk