Przy Zgody mogą wystrzelić korki od szampanów!


odra radosc mszoz news

Odra Opole, z którą w sobotę zmierzy się Rozwój Katowice, już w sobotę ma szansę zapewnić sobie awans do pierwszej ligi. Stanie się tak, jeśli zwycięży przy Zgody, a Radomiak ulegnie Olimpii Elbląg.

Odra to aktualny lider drugiej ligi. Zgromadziła 59 punktów, na co złożyło się 17 zwycięstw, 8 remisów i ledwie 3 porażki. Już na pięć kolejek przed końcem sezonu opolanie – nie zapominajmy, że będący beniaminkiem! – mogą zapewnić sobie drugi awans z rzędu.

Stanie się tak, jeśli wygrają w sobotę wyjazdowy mecz z Rozwojem Katowice, a w rozgrywanym równolegle (też od 17:00) spotkaniu w Radomiu, Radomiak ulegnie Olimpii Elbląg. Wówczas Odra będzie miała na koncie 62 punkty, a Radomiak – 47. Do końca sezonu do zdobycia pozostanie 15 punktów, a opolanie legitymują się dziś lepszym bezpośrednim bilansem starć z radomianami (0:0 i 2:1).

47 punktów po 29. kolejce może też mieć na koncie Siarka Tarnobrzeg (gościć będzie Wartę Poznań), lecz tu historia jest podobna – również nie dogoniłaby Odry z powodu gorszych wyników bezpośrednich (1:1 i 3:4).

Drużyna z Opola tak czy inaczej przed koronacją nie ucieknie, a nie jest jeszcze tylko znany jej termin. Na zaplecze ekstraklasy Odra wróci po 8 latach.

Rozwój Katowice – Odra Opole
29. kolejka II ligi
sobota, 6 maja, godz. 17:00, stadion przy ul. Zgody 28

foto: Mirosław Szozda