Puchar Polski: Rozwój zagra w Mysłowicach


Zwycięzca derbów Mysłowic między Górnikiem Wesoła a Unią Kosztowy będzie rywalem Rozwoju w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

Podokręg Katowice rozlosował pary Pucharu Polski. W pierwszej rundzie, zaplanowanej na 30 lipca, uzyskaliśmy wolny los. W drugiej rundzie – tydzień później (sobota 6 sierpnia) – zmierzymy się ze zwycięzcą derbów Mysłowic, czyli pary Górnik Wesoła – Unia Kosztowy. Zagramy to spotkanie w roli gości.

Górnik Wesoła to beniaminek klasy A. Unia Kosztowy – nasz rywal z bojów o IV-ligowe punkty. W poprzednim sezonie wygraliśmy z Unią dwukrotnie – 2:1 na „Kolejarzu” i 2:0 w Kosztowach.

W poprzednich dwóch edycjach Pucharu Polski odpadaliśmy szybko. Jesienią 2020 wyeliminowaliśmy Siemianowiczankę, by ulec Górnikowi 09 Mysłowice. Przed rokiem zaś już w I rundzie przegraliśmy derby z Podlesianką.

Puchar Polski będzie dla naszego zespołu próbą generalną przed inauguracją IV-ligowego sezonu. W przeddzień meczu wrócimy ze zgrupowania we Władysławowie, gdzie będziemy przygotowywać się do rundy na obiektach COS Cetniewo.

W Pucharze Polski Podokręgu Katowice startują 24 drużyny. 8 z nich otrzymało w I rundzie wolny los.

PUCHAR POLSKI PODOKRĘGU KATOWICE
I runda (30 lipca)
UKS Ruch Chorzów – Pogoń Imielin
Górnik Wesoła – Unia Kosztowy
Jastrząb Bielszowice – Wawel Wirek
Kamionka Mikołów – AKS Mikołów
UKS Szopienice – Podlesianka Katowice
Józefka Chorzów – MK Górnik Katowice
Slavia Ruda Śląska – MKS Siemianowiczanka
Ruch II Chorzów – Śląsk Świętochłowice
Wolny los: Rozwój Katowice, Grunwald Halemba, Górnik 09 Mysłowice, GKS II Katowice, Stadion Śląski Chorzów, Sparta Katowice, Hetman Katowice.

II runda (6 sierpnia)
Grunwald – UKS Ruch/Imielin
Górnik 09 – Slavia/Siemianowiczanka
Stadion Śląski – Lipiny
Hetman – GKS II
Szopienice/Podlesianka – Sparta
Wesoła/Kosztowy – Rozwój
Jastrząb/Wawel – Kamionka/AKS
Józefka/MK – Ruch II/Świętochłowice