Puchar Polski: z „Ciacianą” w II rundzie


Podokręg Katowice ogłosił wyniki losowania II rundy Pucharu Polski. Pierwszym rywalem Rozwoju w tych rozgrywkach będzie Siemianowiczanka.

Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie, czyli popularna „Ciaciana”, to rywal Rozwoju w II rundzie PP na szczeblu podokręgu, która planowana jest na dni 25 sierpnia i 1 września. Naszej drużynie póki co przypadła obligatoryjnie ta pierwsza data, 25.08 (wtorek, 17:30). Na czwartoligowym szlaku będziemy wtedy po wyjeździe do Landku, a przed spotkaniem z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Zespół z Siemianowic występuje w katowickiej grupie klasy okręgowej. W trzech kolejkach zgromadził 6 punktów, wygrywając z Uranią Kochłowice i rezerwami GKS-u Katowice, a ulegając Pogoni Imielin. Trenerem „Ciaciany” jest świetnie nam znany Krzysztof Szybielok, były trener i piłkarz Rozwoju. W I rundzie PP, podobnie jak Rozwój, siemianowiczanie uzyskali wolny los. Teraz przed nami runda nr 2, czyli de facto 1/8 finału. Faworytem rozgrywek jest jedyny w gronie uczestników trzecioligowiec, a więc Ruch Chorzów.

WYNIKI LOSOWANIA II RUNDY PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU KATOWICE (25.08/1.09)
Siemianowiczanka – Rozwój Katowice
Naprzód Lipiny – Wawel Wirek
Grunwald Halemba – Podlesianka Katowice
Ruch Chorzów – Stadion Śląski Chorzów
UKS Ruch Chorzów – Górnik MK Katowice
Józefka Chorzów/GKS II Katowice – Górnik 09 Mysłowice
Kamionka Mikołów – Orzeł Mokre/Unia Kosztowy

źródło: podokregkatowice.pl/własne