Rafał Bosowski: Ta praca daje przyjemność


Komentarz trenera juniorów starszych po zwycięstwie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

– Mamy pokolenie fajnych roczników. Większość tych chłopaków może grać jeszcze w lidze juniorów młodszych, B1, a przychodząc na mecze juniorów starszych A1 dają dużą jakość. Widać po nich pracę wszystkich trenerów naszej Akademii oraz pierwszego trenera, któremu wysyłają naprawdę mocne sygnały, że warto na nich stawiać i są w stanie grać w seniorskiej IV lidze, a poprzez nią wykonać kolejny krok do przodu.

– Mamy to szczęście, że nasz klub podjął decyzję o graniu wyłącznie wychowankami i czynimy to być może jako jedyni w całej Polsce. Czekamy na tych chłopaków. Często ktoś czternasty, piętnasty, szesnasty staje się z czasem drugim albo trzecim. Ta praca jest ciężka, ale daje nam dużo przyjemności, bo widzimy, że ma cel. Na efekty patrzy się potem z radością, obserwując grę tych chłopaków.

– Fajnie, że wiosną w lidze juniorów młodszych B1 nie ma spadków. W A1 zgromadziliśmy już sporo punktów, dlatego będzie się w rozgrywkach juniorów starszych ogrywała coraz większa grupa chłopaków 2006 rocznika, zdobywając cenne doświadczenie. Jest 5-6 takich zawodników, którzy na to zasługują i dają sygnały, by z czasem poprzez ligę A1 wprowadzać ich do seniorskiej piłki.

foto: administrator