Remis w grze wewnętrznej na zakończenie treningów


Czwartoligowa drużyna Rozwoju zaliczyła w piątkowe popołudnie ostatni tegoroczny trening.

W ramach treningu na „Kolejarzu” rozegrano grę wewnętrzną 2×30 minut w składach utworzonych z zespołów czwartoligowych oraz Centralnej Ligi Juniorów U-17. Po zaciętym meczu toczonym pod czujnym okiem trenerów Rafała Bosowskiego, Kamila Pągowskiego i Tomasza Wróbla padł polubowny remis 2:2. Gole strzelali Szymon Zielonka, Mateusz Chmarek, Cezary Ziarkowski i Michał Flak. Na sam koniec okazję na bramkę nr 5 miał jeszcze Patryk Gembicki, ale nie wykorzystał rzutu karnego, po którym sędzia – w rolę tę wcielił się prezes Sławomir Mogilan – gwizdnął po raz ostatni.

Na boisku nie zabrakło prezesa, w drugiej połowie pojawił się też trener Wróbel. Brakło z kolei kilku zawodników: zmagających się z urazami Kajetana Kunki, Mateusza Gubały, Wiktora Skrocha, Jakuba Myśliwczyka, nieobecnego Daniela Kaletki czy przebywających na bramkarskim obozie Oskara Cieślika, Juliusza Bryły i Jana Adamca. Nadmieńmy, że w piątek sparing grali też juniorzy młodsi z szerokiej kadry roczników 2004 i 2005. Pokonali Słowika Olkusz 7:1 (gole: Buchczik 2, P. Adamiec, Roj, Balos, Jarosz, Orzechowski).

Teraz świąteczno-noworoczna przerwa. Do zajęć podopieczni trenera Wróbla wrócą 6 stycznia. Pierwszy sparing w zasadniczej części zimowego okresu przygotowawczego rozegrają tydzień później z A-klasowym Startem Sierakowice. Od 14 do 20 lutego Rozwój przebywać będzie na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Pełen zimowy plan – TUTAJ. Inauguracja IV-ligowej wiosny nastąpi w weekend 13-14 marca, kiedy to podejmiemy na „Kolejarzu” Odrę Centrum Wodzisław.

foto: administrator