ROW 1964 Rybnik kolejnym rywalem Rozwoju


Rybniczanie, z którymi walczymy na co dzień o drugoligowe punkty, to najbliższy przeciwnik naszej drużyny w harmonogramie zimowego okresu przygotowawczego.

Sparing rozpocznie się w środę, 6 lutego, o godz. 11:00 na bocznym boisku stadionu przy ul. Gliwickiej w Rybniku. Dla Rozwoju będzie to piąty tej zimy sparing. Dotąd pokonaliśmy kadrę Śląskiego ZPN (2:1) i trzecioligową Stal Brzeg (2:0), a ulegliśmy pierwszoligowcom z Mielca (0:1) i Jastrzębia (1:3). Teraz przyszła pora na pierwszy – i jedyny – test z zespołem z tej samej klasy rozgrywkowej.

ROW 1964 Rybnik to drużyna znana nam znakomicie z bojów w drugiej lidze. Jesienią w Rybniku wygraliśmy 2:0 po pamiętnej końcówce, czerwonej kartce Seweryna Gancarczyka i golach Daniela Paszka oraz Damiana Niedojada. Po tamtym spotkaniu dokonano zmiany na stanowisku trenera. W miejsce Rolanda Buchały przyszedł Jacek Trzeciak.

Rybniczanie zimę spędzają na 17. miejscu z dorobkiem 18 punktów (my plasujemy się „oczko” wyżej z 21-punktowym dorobkiem). Pozyskali dwóch zawodników: Bartosza Giełażyna i dobrze znanego nam przy Zgody Przemysława Szkatułę. Obaj trafili do ROW-u z Polonii Bytom. Mają za sobą pięć sparingów. Ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała (0:3), Podhalu Nowy Targ (1:2) i Odrze Opole (0:1), zremisowali z Górnikiem II Zabrze (3:3), a jedyne zwycięstwo odnieśli ostatniej soboty z Rekordem Bielsko-Biała (2:1).

ROW 1964 Rybnik – Rozwój Katowice
zimowy mecz kontrolny nr 5
środa, 6 lutego, godz. 11:00, bocznego boisko stadionu w Rybniku

foto: Tomasz Błaszczyk