Rozwój – BKS Stal 3:0. Pierwsze zwycięstwo w 2018 roku


olszewski_bks

Nasza drużyna wysoko pokonała trzecioligowca z Bielska-Białej w drugim styczniowym sparingu. Gole strzelili Bartosz Baranowicz, Marcin Kowalski i Bartosz Waśkiewicz.

Po pierwszej w 2018 roku porażce – sobotnim 0:1 z Szombierkami Bytom – przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo. Rozwój w starciu z 9. drużyną III grupy trzeciej ligi szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Kolejnego gola w seniorskiej piłce zapisał na swoim koncie Bartosz Baranowicz. Było to trafienie bardzo efektowne, bo nim futbolówka wpadła do siatki, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Chwilę później rezultat podwyższył Marcin Kowalski, próbowany przez nasz sztab szkoleniowy w roli napastnika. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dorzucił po sprawnej kontrze i plasowanym uderzeniu Bartosz Waśkiewicz.

W drugiej połowie nasza drużyna miała okazje na kolejne gole. Dwa razy w polu karnym BKS-u odnalazł się Michał Szeliga. Defensor raz „główkował” w słupek po kornerze, a raz – pomylił się minimalnie w sytuacji sam na sam, przypłacając jeszcze to starcie urazem, dlatego musiał opuścić boisko.

W drugich 45 minutach w barwach Rozwoju znów sprawdzany był Szymon Kuźma. Decyzja o przyszłości defensywnego pomocnika Sandecji Nowy Sącz zapadnie niebawem. Zabrakło z kolei w naszycg szeregach kontuzjowanych Michała Płonki, Adama Żaka i Mateusza Września.

Kolejne sparingi – już w sobotę, również na „Kolejarzu”. Najpierw nasza drużyna juniorów zmierzy się z czwartoligową Szczakowianką Jaworzno (13:30), a później drugoligowcy zagrają ze Stalą Brzeg (16:30).

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 2
środa, 24 stycznia, godz. 18:10, boisko MOSiR Kolejarz

Rozwój Katowice – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (2:0)
1:0 – Baranowicz, 10 min
2:0 – Kowalski, 14 min
3:0 – Waśkiewicz, 39 min

Rozwój Katowice: Golik (30. Witek) – Mońka, Dudek, Gałecki, Gancarczyk, Łączek – Tabiś, Waśkiewicz, Baranowicz, Paszek – Kowalski.
II połowa: Witek (60. Soliński) – Szeliga, Kunka, Czekaj, Kaletka, Zielonka – Lazar, Kuźma, Barwiński, Olszewski – Marchewka oraz Gembicki.
Trenerzy Michał MAJSNER i Rafał BOSOWSKI.

foto: Szymon Kępczyński