Rozwój – Chrobry 3:1. Mamy drugą CLJ!


Nasza drużyna juniorów młodszych awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-17! Katowiczanie wygrali oba mecze barażowe z Chrobrym Głogów. Promocję przypieczętowali we wtorkowe popołudnie na „Kolejarzu”.

Po ostatnim gwizdku polał się (bezalkoholowy!) szampan, wystrzeliło konfetti i korki z odpalonych przez kibiców rac, w górę pofrunął trener Kamil Pągowski, a w szatni bardzo głośno – jak przystało na tak duży sukces – odśpiewano nasz klubowy zwycięski hymn, czyli „Mój jest ten kawałek podłogi”. Po zdobyciu mistrzostwa Śląska, juniorzy młodsi Rozwoju nie zatrzymali się i z kompletem dwóch zwycięstw rozstrzygnęli na swoją korzyść baraż o awans z wicemistrzem Dolnego Śląska. W sobotę wygrali w Głogowie 2:0, we wtorek na „Kolejarzu” postawili kropkę nad „i”.

Łatwo jednak nie było. Chrobry bardzo szybko zdobył bramkę (kontaktową z punktu widzenia barażu) po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Goście mieli przewagę, przeprowadzili jeszcze kilka groźnych akcji i oddali uderzenie, po którym piłka przeleciała nieznacznie nad naszą „świątynią”, dlatego mogliśmy odetchnąć z ulgą. Z czasem rozkręcał się nasz zespół. Był – po rzucie wolnym – słupek, aż wreszcie worek z golami się rozwiązał.

Wszystkie były pośrednim dziełem całego zespołu, a bezpośrednim – duetu Bartosz Baranowicz-Robert Woźniak. W pierwszej połowie dwa rajdy „Barry’ego” kończyły się faulami w polu karnym. Obie jedenastki ze spokojem wykorzystał „Robson”. Hat tricka skompletował w drugiej połowie. Tym razem Baranowicz nie został już sfaulowany, a swój wjazd w pole karne zakończył uderzeniem. Głogowski golkiper odbił piłkę, lecz w obliczu dobitki Woźniaka był już bezradny. Wygrana naszej drużyny mogła być okazalsza – podobnie jak dorobek „Robsona”, który zmarnował jeszcze jedną dogodną okazję – ale gościom trzeba oddać, że trafili do siatki jeszcze przy stanie 2:1. Do wyrównania jednak nie doszło, bo arbiter zasygnalizował przewinienie.

Juniorzy młodsi zakończyli bardzo udany sezon. Gratulacje panowie. Dobra robota! Tym samym w przyszłym sezonie nasz klub będzie miał dwie CLJ-ki: U-17 i U-15.

Protokół meczowy
baraż o awans do CLJ U-17 – rewanż
wtorek, 18 czerwca, godz. 16:15, boisko MOSiR Kolejarz

Rozwój Katowice – Chrobry Głogów 3:1 (2:1)
0:1 (wolny), 1:1 – Woźniak (karny), 2:1 – Woźniak (karny), 3:1 – Woźniak (dobitka strzału Baranowicza)

foto
: Tomasz Błaszczyk