Rozwój gra Puchar – o ćwierćfinał w Kosztowach!


Dziś (tj. środa 17 sierpnia) o godz. 17:30 Rozwój Katowice zagra w Mysłowicach z Unią Kosztowy zaległe spotkanie II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice.

– Liga jest najważniejsza, ale z pewnością będziemy chcieli awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. Zagramy w nieco eksperymentalnym składzie, niektórzy zawodnicy grający mniej dostaną swoje szanse i muszą je wykorzystywać. Bo chcąc grać w piłkę, trzeba wykorzystywać każdą minutę każdego meczu i z taką myślą musimy podejść do pucharowych rozgrywek – powiedział trener Tomasz Wróbel.

Rozwój w I rundzie podokręgowego PP uzyskał wolny los. Teraz od razu powalczy o awans do ćwierćfinału. Patrząc na rzeczywistość „papierową”, możemy wręcz uchodzić za faworyta tych rozgrywek. Nie uczestniczy w nich żaden trzecioligowiec, a spośród czwartoligowców to my byliśmy najwyżej sklasyfikowani w poprzednim sezonie (3. miejsce). W czołowej pucharowej ósemce zameldowali się już inni IV-ligowcy: Podlesianka Katowice oraz Śląsk Świętochłowice, ponadto grono ćwierćfinalistów uzupełniają Pogoń Imielin, Slavia Ruda Śląska, Stadion Śląski Chorzów, GKS II Katowice i AKS Mikołów. Dziś wieczorem dołączy do tych drużyn Unia albo Rozwój. Przypomnijmy, że w podokręgowym PP nie ma dogrywek, a w razie remisu po 90 minutach odbywa się konkurs rzutów karnych.

Unia Kosztowy to 9. zespół poprzedniego sezonu I grupy IV ligi śląskiej. Pokonaliśmy ją dwukrotnie – 2:1 na „Kolejarzu” oraz 2:0 w majowym rewanżu w Mysłowicach. Gole strzelali wtedy Daniel Kaletka i Patryk Gembicki, których dziś zabraknie na pewno na boisku z przyczyn zdrowotnych. Tę rundę zespół z Kosztów zaczął od pucharowej wygranej w derbach Mysłowic z Górnikiem Wesoła, pokonując beniaminka klasy A 6:2. W weekend, na start IV ligi, Unia poniosła natomiast dość niespodziewaną porażkę w Kamyku ze swą imienniczką z Rędzin (0:2), która utrzymała się przy zielonym stoliku wskutek wycofania Unii Książenice.

Poprzednie dwa starty Rozwoju w Pucharze Polski nie były udane. W sezonie 2020/21 wyeliminowaliśmy Siemianowiczankę, by odpaść z Górnikiem 09 Mysłowice, zaś przed rokiem już w I rundzie ulegliśmy w wyjazdowych derbach Podlesiance.

Dla Rozwoju to intensywny czas. W sobotę inaugurowaliśmy sezon porażką z „Cidrami”, dziś gramy Puchar Polski, w sobotę podejmiemy Unię Rędziny w pierwszym w rundzie spotkaniu na „Kolejarzu”, zaś już w kolejną środę 24 sierpnia w 3. kolejce IV ligi zagramy na wyjeździe z beniaminkiem Dramą Zbrosławice.

Unia Kosztowy – Rozwój Katowice
II runda Pucharu Polski Podokręgu Katowice
środa, 17 sierpnia, godz. 17:30, Mysłowice, ul. Paderewskiego

foto: administrator