Rozwój i GKS będą oficjalnie współpracować


wspolpraca_gieksa

Dwa katowickie kluby podpisały dziś umowę o współpracy.

– Nawet nie wspomnę, po ilu latach wspólnych rozmów GKS i Rozwój doszli do wspólnych wniosków o chęci współpracy. Wiąże się to z sytuacją wewnątrz naszego klubu. Po spadku do ligi okręgowej podjęliśmy decyzję o wycofaniu drużyny rezerw. Chcemy jeszcze mocniej postawić na szkolenie młodzieży. To pięknie wkomponowuje się z Rozwojem, tak znamienitym jeśli chodzi o szkolenie młodzieży, na którego patrzyliśmy czasem z nutką sympatii, czasem zazdrości, a czasem po prostu z chęcią nawiązania współpracy – powiedział prezes GKS-u, Wojciech Cygan.

– Zaczynamy pierwszy etap. Nie jest tak, że mamy docelowy, gotowy model współpracy. Chcemy od czegoś zacząć, poznać się wzajemnie, a w niedługim czasie może zadziać się tak, że najzdolniejsi gracze Rozwoju będą stanowić o sile GKS-u, a ci z szerokiej kadry GKS-u mogliby ogrywać się w Rozwoju, zbierać szlify na poziomie drugoligowym. Szykuje się ostra walka o utrzymanie. Mam nadzieję, że Rozwój – tak jak w zeszłym sezonie – wyjdzie z tej walki zwycięsko – dodał Cygan.

Z prezesem Rozwoju, Zbigniewem Waśkiewiczem, opublikowaliśmy obszerną rozmowę o szczegółach współpracy dwóch katowickich klubów w osobnym newsie.

foto: Szymon Kępczyński