Rozwój – Polonia Łaziska Górne 1:0. Trzecie z rzędu!


Pniemy się w tabeli I grupy IV ligi śląskiej! Odnieśliśmy trzecie kolejne zwycięstwo, a zapewnił je gol Oliwiera Kwiatkowskiego z 68. minuty.

Można już mówić o serii! Rozwój odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo. Ostatnio taką passą mogliśmy pochwalić się w październiku ubiegłego roku, gdy pokonywaliśmy kolejno rezerwy GKS-u Tychy, LKS Czaniec i Iskrę Pszczyna. Podopieczni Tomasza Wróbla przed tygodniem po horrorze w Świętochłowicach cieszyli się z pierwszych w sezonie wyjazdowych punktów, a w ten weekend poszli za ciosem, utrzymując twierdzę na „Kolejarzu”, gdzie w czterech meczach zainkasowaliśmy 10 punktów. Początek tej rundy był trudny, znajdowaliśmy się w dole tabeli, rywalizowaliśmy z zespołami z „czuba”, ale teraz poszliśmy w górę. Na wyniki pozostałych spotkań 8. kolejki czekaliśmy z 5. miejsca, co pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Nie ma co ukrywać – takie wygrane, jak ta z Polonią Łaziska Górne, smakują. To była wygrana zasłużona, ale minimalna, na którą trzeba było sumiennie zapracować. Rozwój zapracował. Przez w zasadzie cały mecz mieliśmy inicjatywę, szukaliśmy sytuacji, przy stanie 0:0 kilka naprawdę dobrych zmarnowaliśmy, a przy tym byliśmy na tyle czujni i zorganizowani, by nie pozwolić gościom rozwinąć skrzydeł i płynnie budować ataków.

Jedyny gol padł w 68. minucie. Daniel Kaletka, który tym razem zameldował się na boisku z ławki, wprowadzając sporo ożywienia na prawej flance, dośrodkował w pole karne. Tam nie dał rady co prawda uderzyć Szymon Zielonka, ale piłkę zbyt krótko wybili łaziszczanie, z czego skorzystał Oliwier Kwiatkowski. Z zimną krwią, płasko, przy słupku… Oli wykończył to jak rutyniarz, a nie 16-latek. Cieszymy się z serii Rozwoju, a swoją serię ma też Kwiatkowski. Urodzony w 2005 roku wychowanek naszej Akademii trafił do siatki w trzecim meczu z rzędu!

Tradycyjnie możemy z dumą wyliczyć, że w Rozwoju zagrała spora grupa juniorów. Od pierwszej minuty wystąpili Wiktor Skroch, Cezary Ziarkowski, Michał Flak i Oliwier Kwiatkowski, zaś z ławki wchodzili Mikołaj Holeczek i Karol Adamiec (roczniki 2004 i 2005). Mimo tak młodego składu, po ośmiu kolejkach jesteśmy drużyną z górnej połowy tej niełatwej ligi. Za tydzień wyjazd do Myszkowa.

Protokół meczowy
8. kolejka I grupy IV ligi śląskiej
sobota, 25 września, godz. 11:00, MOSiR „Kolejarz”, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Polonia Łaziska Górne 1:0 (0:0)
1:0 – 
Kwiatkowski, 67 min

Sędziował: Przemysław Burliga (Knurów). Widzów: 100.

Rozwój Katowice: Golik – Barwiński, Wroza, Skroch – Ziarkowski (63. Kaletka), Ciszewski, Zielonka, Flak (63. Gasz) – Chwila (83. Holeczek), Kwiatkowski (85. K. Adamiec), Gembicki.
Rezerwowi: Cieślik, Haładyń.
Trener Tomasz WRÓBEL.

Polonia Łaziska Górne: Topór – Gersok, Polczyk, Nowak, Badura, Kaziszyn, Fabisiak, Widuch, Popenda (68. Kaszok), Hewlik (77. Zawadzki), Uniejewski.
Rezerwowi: Maścibrzuch, Frey, Terbalyan, Wach, Nowara.
Trener Daniel TUKAJ.

Żółte kartki: Barwiński, Zielonka, Gembicki – Gersok, Tukaj (trener).