Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała 2:4


trabka_rekord

Nasza drużyna przegrała z trzecioligowcem z Bielska-Białej w czwartym tej zimy sparingu.

Po remisach z pierwszoligowym GKS-em Tychy i drugoligowym ROW-em 1964 Rybnik oraz porażce z trzecioligową Garbarnią Kraków, Rozwój nie sprostał kolejnemu przedstawicielowi czwartego poziomu rozgrywkowego. W sobotnie przedpołudnie w Szopienicach aż cztery gole zaaplikował naszej drużynie Rekord Bielsko-Biała, dlatego Tadeusz Krawiec wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w roli trenera zespołu z ul. Zgody 28.

Obaj szkoleniowcy podczas dzisiejszego sparingu nieco „minęli” się składami. Bielszczanie ten silniejszy desygnowali w pierwszej połowie, podczas gdy Rozwój grał w zestawieniu w sporej mierze złożonymi z młodzieżowców. Tę część przegraliśmy 0:2. Pierwszy gol padł po wrzutce z rzutu wolnego i strzale głową, drugi – sprawnie wyprowadzonej kontrze. Potem Bartosza Solińskiego raz uratował jeszcze słupek.

Obraz gry uległ zdecydowanej dla nas poprawie po zmianie stron. Mimo momentami sporej przewagi, przez 45 minut obie drużyny zdobyły jednak po dwie bramki. Rekord znów ukłuł nas po rzucie wolnym i skutecznej „główce”, zaś trafienie nr 4 było efektem prostej straty Sebastiana Murawskiego, który zagrał piłkę wprost pod nogi Dawida Ogrockiego.

Dla Rozwoju trafili Michał Trąbka, przytomnym lobem finalizując dogranie Grzegorza Fonfary, a także – w samej końcówce – tenże Fonfara, pewnie egzekwując rzut karny wypracowany przez duet Bartosz Sobotka – Dawid Przezak, który był w tej sytuacji faulowany. Przezak sam też mógł wpisać się na listę strzelców – wtedy po stronie bramkowych zdobyczy naszej drużyny widniało jeszcze okrągłe zero – ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką.

Już w poniedziałek Rozwój wyjeżdża na 6-dniowe zgrupowanie do Kluczborka. Tam rozegra kolejne tej zimy sparingi – z trzecioligowymi Ślęzą Wrocław i Piastem Żmigród (oba w środę), a także miejscowym pierwszoligowym MKS-em (sobota). Do wznowienia rozgrywek drugiej ligi pozostał dokładnie miesiąc. Kadra jest już de facto zamknięta – o kolejnych ruchach transferowych poinformujemy niebawem – ale roboty sporo…

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 4
sobota, 4 lutego, godz. 11:00, boisko MOSiR Szopienice

Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała 2:4 (0:2)
0:1
– Bojdys, 34 min (głową)
0:2 – Maślorz, 39 min
0:3 – Ogrocki, 67 min (głową)
1:3 – Trąbka, 71 min (asysta Fonfara)
1:4 – Ogrocki, 83 min
2:4 – Fonfara, 89 min (karny)

Rozwój Katowice: Soliński – Król, Kopczyk, Gałecki, Starowicz – Wlaź, Barwiński – testowany, Nowotnik, Piecuch – Kowalczyk.
II połowa: Gocyk – Mielnik, Murawski, Czekaj, Kowalski – Fonfara, Płonka – Marszalik, Trąbka, Sobotka – Przezak.
Trener Tadeusz KRAWIEC.

Rekord Bielsko-Biała: Żerdka – Maślorz, Rucki, Bojdys, Dudek, Gaudyn, Szędzielarz, Profic, Żołna, Kubica, Hałat oraz Góra – Madzia, Waliczek, Czernek, Hilbrycht, Ogrocki, M. Franusik, T. Franusik, Bernat.
Trener Wojciech GUMOLA.

foto: Szymon Kępczyński