Rozwój – Start Sierakowice 9:0. Pewna wygrana w pierwszym sparingu

Nasza drużyna wysoko pokonała trzecią drużynę zabrzańskiej A-klasy w premierowym meczu kontrolnym w 2021 roku. Łupem bramkowym podzielili się: Tomasz Wroza (2), Jakub Haładyń, Robert Woźniak, Bartosz Chwila, Oliwier Kwiatkowski, Patryk Gembicki (2) i Mikołaj Holeczek.

Pierwotnie spotkanie ze Startem miało się odbyć w ubiegłym tygodniu, ostatecznie zostało rozegrane z 8-dniowym poślizgiem, bo na tyle pozwoliła pogoda. Różnica klas rozgrywkowych dzieląca oba zespoły musiała być na murawie „Kolejarza” widoczna, ale gościom dziękujemy za mecz, ambitną walkę i postawę fair play, dzięki której sędzia rzadko musiał sięgać po gwizdek. W pierwszej połowie rywale byli nawet bliscy zdobycia honorowej bramki – Oskara Cieślika uratowała poprzeczka.

Do przerwy Rozwój prowadził 5:0. Dwa ładne gole – jednego z dość sporego dystansu – strzelił Tomasz Wroza, efektowną asystę przy trafieniu Bartosza Chwili zanotował Szymon Zielonka… Drogę do siatki sierakowiczan znalazł też debiutujący w naszej czwartoligowej drużynie Jakub Haładyń. Defensor z rocznika 2004 efektowną główką (piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki) zwieńczył krótko rozegrany przez Wrozę i Oliviera Lazara rzut rożny. Po przerwie trener Tomasz Wróbel wymienił niemalże całą jedenastkę – po kilku minutach zmianę powrotną zaliczył Haładyń, luzując Zielonkę – a Rozwój dorzucił jeszcze cztery gole.

Nasz szkoleniowiec nie miał w czwartkowe popołudnie do dyspozycji nieobecnego Bartosza Golika, rekonwalescentów Jakuba Myśliwczyka czy Wiktora Skrocha, zmagającego się z urazem Cezarego Ziarkowskiego, będących o krok od zmiany barw klubowych Mateusza Chmarka i Kajetana Kunki, a także Mateusza Gubały i Dawida Kazka, którzy rozstali się z Rozwojem i będą próbować swych sił w innym otoczeniu.

Skład na pierwszy sparing AD 2021 był tradycyjnie bardzo młody. Zagrało czterech przedstawicieli rocznika 2005 (Jan Adamiec, Karol Adamiec, Oliwier Kwiatkowski, Kacper Filipiak, Fabian Cieślar), pięciu juniorów z rocznika 2004 (Jakub Haładyń, Michał Flak, Mateusz Jastrzembski, Mikołaj Holeczek), Oskar Cieślik z rocznika 2003, a także nasza żelazna gwardia rocznika 2002: Krzysztof Czenczek, Robert Woźniak, Oliwier Gasz i Dawid Ciszewski.

W weekend grać będą – w Tychach – tylko juniorzy młodsi przygotowujący się do sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-17. Czwartoligowa ekipa trenera Wróbla ma wolne od sparingu. Następny – w środę 27 stycznia na „Kolejarzu”. Podejmiemy trzecioligowe rezerwy Górnika Zabrze. Tej zimy mierzyliśmy się już z nimi w grudniu, przegrywając 0:2.

Protokół meczowy
sparing nr 1 – zima 2021
czwartek, 21 stycznia, godz. 16:30, boisko MOSiR Kolejarz, ul. Alfreda 1

Rozwój Katowice – Start Sierakowice 9:0 (5:0)
1:0 – Wroza, 6 min
2:0 – Haładyń, 11 min (głową, asysta Wroza)
3:0 – Woźniak, 19 min
4:0 – Wroza, 33 min (asysta Lazar)
5:0 – Chwila, 35 min (asysta Zielonka)
6:0 – Kwiatkowski, 65 min (asysta Filipiak)
7:0 – Gembicki ,74 min (asysta Kaletka)
8:0 – Holeczek, 89 min
9:0 – Gembicki, 90+1 min (asysta Gasz)

Rozwój Katowice: Cieślik – Czenczek, Haładyń, Barwiński, Flak – Cieślar, Zielonka, Wroza – Lazar, Woźniak, Chwila.
II połowa: J. Adamiec – K. Adamiec, Zielonka (50. Haładyń), Gasz – Kaletka, Jastrzembski, Ciszewski, Kwiatkowski, Filipiak – Holeczek, Gembicki.