Rozwój liderem CLJ U-15, świetny comeback młodzików


Piłkarska jesień nabiera rozpędu. Zobaczcie, jak w miniony weekend radziły sobie zespoły naszej Akademii.

Zwycięską passę podopiecznych trenera Grzegorza Witka w sobotni poranek przerwała drużyna Rekordu Bielsko-Biała. Bielszczanie pokonali na „Kolejarzu” Rozwój 2:1. Czwarte z rzędu zwycięstwo w I lidze wojewódzkiej C2 zanotowali tymczasem zawodnicy Akademii Młoda GieKSa. To właśnie zespół z Bukowej z dorobkiem 12 punktów przewodzi w tabeli rozgrywek. Drugi jest Stadion Śląski Chorzów. Trampkarze młodsi Rozwoju plasują się na trzecim miejscu, ale mają do rozegrania jeszcze jedno, zaległe spotkanie.

Drugie z rzędu zwycięstwo zapisali na swoim koncie natomiast juniorzy młodsi. Występująca w I lidze wojewódzkiej B2 drużyna pokonała w Częstochowie miejscowy Ajaks 3:2. Spotkanie nie rozpoczęło się jednak po myśli podopiecznych trenerów Sławomira Mogilana i Rafała Bosowskiego. Już w 3. minucie strzegącego katowickiej bramki Julka Bryłę pokonał Karol Kowalczyk. Do wyrównania w 18. minucie doprowadził Marcel Mantykiewicz, a dwie minuty później napastnik Rozwoju wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Ostateczny cios katowiczanie zadali w 84. minucie, a wynik spotkania na 3:2 ustalił Tomasz Pompa.

Po kapitalnym meczu i zwycięstwie nad Zagłębiem Lubin 3:0 podopieczni trenera Kamila Pągowskiego zostali nowymi liderami Centralnej Ligi Juniorów U-15! Do Katowic zespół z Dolnego Śląska przyjeżdżał w roli faworyta. „Miedziowi” wygrali bowiem wszystkie spotkania i z kompletem punktów oraz kapitalnym bilansem bramkowym (17:1) przewodzili w tabeli CLJ. Nic więc dziwnego, że przed meczem trudno było upatrywać punktów z przedstawicielem jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce. Rozwój sprawił jednak nie lada sensację i po końcowym gwizdku sędziego mógł cieszyć się z kompletu punktów. W sobotni wieczór na „Kolejarzu” przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 66. minucie Wojtek Bielec wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W 78. minucie drugie trafienie dorzucił Szymek Jarek, a w końcówce trzecią bramkę dla Rozwoju zdobył Dawid Parysz.

Jak burza w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej idą nasi juniorzy starsi. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Wróbla zanotowała trzecie z rzędu zwycięstwo i awansowała na drugie miejsce w tabeli. W 5. kolejce Rozwój pokonał u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Sobotnia wygrana pozwoliła naszym juniorom pozostać w gronie niepokonanych drużyn. Oprócz Rozwoju porażki w rozgrywkach do tej pory nie zaznali jeszcze zawodnicy Ruchu Chorzów SA i GKS-u Katowice.

Niepokonani pozostają nadal także trampkarze starsi. W niedzielne przedpołudnie podopieczni trenera Kamila Pągowskiego dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Tym razem nasza drużyna pokonała na wyjeździe MUKP Dąbrowa Górnicza 3:1. Łupem bramkowym podzielili się Mateusz Bałos, Wojtek Bielec i Paweł Adamiec.

Młodzicy starsi zremisowali w Gliwicach z Akademią Piłkarską Team 2:2 w meczu 4. kolejki II ligi wojewódzkiej D1. W pierwszej części spotkania gospodarze dwukrotnie pokonali Wiktora Pieczarę i do szatni schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Po przerwie jednak sytuacja się odmieniła, a podopieczni trenerów Gancarczyka i Socha zaaplikowali gliwiczanom dwa gole. Rozwój ambitnie walczył w drugiej odsłonie spotkania o zmianę wyniku, a dwukrotnie do siatki rywali trafił niezawodny Maciek Milewski. To drugi z rzędu remis młodzików starszych. Tydzień wcześniej zawodnicy Rozwoju podzielili się punktami z Akademią Rakowa Częstochowa.

Porażką niedzielne zmagania zakończyli juniorzy młodsi. W 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 nasz zespół uległ na „Kolejarzu” Śląskowi Wrocław 0:4. Podopieczni trenerów Sławomira Mogilana i Rafała Bosowskiego z dorobkiem trzech punktów zajmują szóstą lokatę. Liderem rozgrywek pozostaje Śląsk Wrocław (10 punktów), tabelę zamyka zaś Pomologia Prószków (0 punktów).

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH A1 (więcej na laczynaspilka.pl)
rocznik 2001/2002/2003
Rozwój Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1
0:1
– Mroczko, 7 min
1:1
– Woźniak, 52 min
2:1
– Ciszewski, 73 min

Rozwój: Szczuka – Chmarek (85. Pietrowski), Gembicki, Gubała, Zielonka, Ciszewski, Czenczek (87. Czapla), Gasz, Kunka, Woźniak, Wroza (89. Tworzydlak)
Trenerzy: Tomasz Wróbel i Kamil Pągowski

I LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH B2 (więcej na laczynaspilka.pl)
rocznik 2004
Ajaks Częstochowa – Rozwój Katowice 2:3
1:0 – Kowalczyk, 3 min
1:1 – Mantykiewicz, 18 min
1:2 – Mantykiewicz, 20 min
2:2 – Kowalczyk, 55 min
2:3 – Pompa, 84 min

Rozwój: Bryła (46. Lis) – Pompa, Adamczyk, Brzeziński, Krawczyk Sz. (46. Roman), Liburski, Mantykiewicz (46. Krawczyk K.), Przybyła, Roj, Rosół (46. Bajorek)
Trenerzy: Sławomir Mogilan i Rafał Bosowski

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-17 (więcej na laczynaspilka.pl)
rocznik 2003/2004
Rozwój Katowice – Śląsk Wrocław 0:4
0:1
– Wiśniewski, 50 min
0:2
– Zawadzki, 53 min
0:3
– Jakubiak, 80 min
0:4
– Wysiński, 85 min

Rozwój: Cieślik (87. Bryła) – Draga, Flak, Holeczek (55. Ziarkowski), Jastrzembski (65. Rosół), Macha,  Majchrzak (65. Mantykiewicz), Myśliwczyk (70. Krawczyk Sz.), Skroch, Wiewióra, Zielonka.
Trenerzy: Sławomir Mogilan i Rafał Bosowski

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15 (więcej na laczynaspilka.pl)
rocznik 2005
Rozwój Katowice – Zagłębie Lubin 3:0
1:0
– Bielec, 66 min
2:0
– Jarek, 78 min
3:0
– Parysz, 80 min

Rozwój: Adamiec J. – Parysz, Adamiec K. (80. Hebda), Adamski, Andrejczyk (41. Jarek), Cieślar, Ciuchta, Filipiak, Kwiatkowski (79. Krypciak), Machalski, Zieliński (41. Bielec)
Trener: Kamil Pągowski

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY STARSZYCH C1 (więcej na laczynaspilka.pl)
rocznik 2005
MUKP Dąbrowa Górnicza – Rozwój Katowice 1:3
0:1
– Bielec, 30 min
0:2
– Bałos, 49 min
1:2
– Juszczyk, 71 min
1:3
– Adamiec P., 62 min

Rozwój: Nowak – Skrzyński, Andrejczyk, Bałos, Baranowicz, Bielec, Buchczik, Hebda, Krypciak, Rogowski, Semik. Adamiec J. – Adamiec P., Gubała, Rasała, Synowiec.
Trener: Kamil Pągowski

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2 (więcej na laczynaspilka.pl)
rocznik 2006
Rozwój Katowice – Rekord Bielsko-Biała 1:2
0:1
– Rogowski, 1 min (samobójcza)
1:1
– Kret, 45 min
1:2
– Łach, 53 min

Rozwój: Białek – Baranowicz, Gubała, Kret, Madaj, Rasała, Rogowski, Rzeszowski, Semik, Synowiec, Świstak. Szczurek – Zdebel, Garcarczyk, Trociński, Pawlak, Szablicki, Świerczyński.
Trener: Grzegorz Witek

II LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW STARSZYCH D1 (więcej na laczynaspilka.pl)
rocznik 2007/2008
AP Team Gliwice – Rozwój Katowice 2:2
1:0 – Lipko, 4 min
2:0 – Wydrych, 21 min
2:1 – Milewski, 37 min
2:2 – Milewski, 43 min

Rozwój: Pieczara – Kowalczyk, Buffi, Holeczek, Kręcichwost, Milewski, Młynarczyk, Nowak, Smyka. Pawłowski, Ciszewski, Kściuczyk.
Trenerzy: Seweryn Gancarczyk i Krzysztof Soch

foto: Tomasz Błaszczyk/www.fotoblatom.pl