Rozwój pierwszym gościem Skry


stadion skry fot ks-skra.pl news

Nasza drużyna przetrze szlaki innym drugoligowcom, bo jako pierwsza w tym sezonie pojedzie do Częstochowy. Z beniaminkiem zagramy 25 sierpnia w  ramach 7. kolejki.

Jak poinformowała Skra na swojej stronie internetowej, Komisja ds. Licencji Klubowych dopuściła do rozgrywek stadion przy ul. Loretańskiej. Pierwotnie beniaminek spod Jasnej Góry licencję otrzymał na Miejski Stadion Piłkarski „Raków”, ale – jak się okazuje – nie będzie zmuszony ani razu pełnić u sąsiada honorów gospodarza. Częstochowianie sezon rozpoczęli od serii wyjazdów, co pozwoliło zyskać czas na dostosowanie do drugoligowych wymogów ich kameralnego obiektu.

Tak się składa, że pierwszym zespołem, który podejmie Skra przy Loretańskiej, będzie Rozwój Katowice. Pojedziemy tam w przyszłym tygodniu – mecz zaplanowano na sobotę 25 sierpnia, godz. 17:30.

Do tego czasu, zmierzymy się jeszcze w Tarnobrzegu z Siarką (w sobotę) oraz u siebie z Radomiakiem (środa). Z kolei tydzień po wyjeździe do Częstochowy czekają nas derby z Ruchem.

Po raz ostatni rywalizowaliśmy ze Skrą o punkty w dawnej trzeciej lidze śląsko-opolskiej, w sezonie 2011/12, zakończonym awansem do drugiej ligi zachodniej. Jesienią na „Lorecie” było 3:1 (gole: Konrad Nowak, Maciej Tora, Sebastian Gielza), zaś w kwietniowym rewanżu przy Zgody wygraliśmy 2:1 (dwa trafienia Macieja Wolnego).

Skra została wtedy wicemistrzem trzeciej ligi, ale awansu doczekała się po sześciu kolejnych latach. Teraz wciąż wypatruje pierwszej punktowej zdobyczy. Podopieczni Pawła Ściebury polegli dotąd w Radomiu 0:1, w Łęcznej 1:2, w Chorzowie 0:4 i w Bełchatowie 0:3. W ten piątek pojadą do Grudziądza, a mecz z Rozwojem poprzedzi wyjazd do Elbląga.

foto: ks-skra.pl