Rozwój – Pogoń Imielin 5:1. Sparingowe zwycięstwo na „Rapidzie”


plonka_pogon_imielin

Po hat tricku Kamila Bętkowskiego oraz trafieniach Daniela Paszka i Kamila Łączka z rzutu karnego drużyna z ul. Zgody 28 wygrała mecz kontrolny z naszym klubem partnerskim z Imielina.

– Trzeba pochwalić pracę, jaką wykonuje w Imielinie Grzesiu Rajman. To nie przypadek, że Pogoń jest liderem „okręgówki” – komplementował naszych „partnerskich” rywali drugi trener Rafał Bosowski. Nie zmienia to faktu, że tego chłodnego wieczora na „Rapidzie” w Katowicach-Koszutce karty na boisku rozdawał Rozwój. Strzelił pięć goli, a paść mogło jeszcze spokojnie drugie tyle. Cieszy, że pozytywnie zaprezentowało się liczne grono młodzieży, w tym rozgrywając pierwszy mecz w seniorach Bartosz Baranowicz. 90 minut zaliczył też w środku pola testowany pomocnik.

Wynik otworzył ładnym uderzeniem z pierwszej piłki Daniel Paszek. Pogoń wyrównała po przerwie, ale odpowiedź Rozwoju była natychmiastowa. Do siatki ładnym uderzeniem z dystansu drogę znalazł Kamil Bętkowski. „Kola” kilkanaście minut później powtórzył ten wyczyn, a w końcówce skompletował hat tricka. Wcześniej na 4:1 z rzutu karnego – wywalczonego przez Oliviera Lazara – podwyższył Kamil Łączek.

Dla naszej drużyny to nie koniec roku. Podopieczni trenerów Majsnera, Bosowskiego i Kolonki trenować będą do 15 grudnia, a możliwe jest jeszcze rozegranie sparingu ze Spartą Katowice.

Protokół meczowy
sparing
środa, 6 grudnia, godz. 17:30, boisko MOSiR Rapid Katowice

Rozwój Katowice – Pogoń Imielin 5:1 (1:0)
1:0 – Paszek, 1:1, 2:1 – Bętkowski, 3:1 – Bętkowski, 4:1 – Łączek (karny), 5:1 – Bętkowski

Rozwój Katowice: Soliński (Duda) – Kaletka, Waśkiewicz, Czekaj, Kunka, Mońka – testowany, Płonka – Kamiński, Paszek, Tabiś.
II połowa: Duda – Olszewski, Waśkiewicz, Dudek, Zielonka, Łączek – testowany, Barwiński – Lazar, Bętkowski, Baranowicz.
Trener Michał MAJSNER.