Rozwój wznowił treningi! Jakie plany na lato?


W poniedziałkowe popołudnie czwartoligowa drużyna Rozwoju Katowice oraz juniorzy młodsi spotkali się na pierwszych zajęciach w letnim okresie przygotowawczym.

Najstarszy zespół Akademii Piłkarskiej, który debiutancki sezon IV ligi śląskiej ukończył na 8. miejscu, przygotowania do rozgrywek 2021/22 rozpoczął w 16-osobowym składzie. Kadrę stanowią rzecz jasna wylącznie wychowankowie Rozwoju, wśród których jest 12 młodzieżowców, w tym 5 juniorów – Oskar Cieślik z rocznika 2003, Michał Flak i Wiktor Skroch z rocznika 2004, a także Wojciech Bielec i Oliwier Kwiatkowski z rocznika 2005.

W porównaniu do składu z poprzedniego sezonu, nie ma z nami jedynie Mateusza Jastrzembskiego, który został sprzedany do ŁKS-u Łódź i tam walczyć będzie o wypłynięcie na szerokie futbolowe wody. Z zespołem nie trenuje także Olivier Lazar, rehabilitujący się po rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego.

Na to lato trener Tomasz Wróbel zaplanował wstępnie 5 sparingów. Od 19 do 24 lipca Rozwój pracować będzie w ośrodku COS na zgrupowaniu we Władysławowie-Cetniewie.

17 lipca – Raków II Częstochowa (IV liga)
24 lipca – Lechia II Gdańsk (IV liga)
31 lipca – Śląsk Świętochłowice (IV liga)
3/4 sierpnia – Start Sierakowice (klasa okręgowa)
7 sierpnia – Przemsza Siewierz (IV liga)

Plan ten może jeszcze ulegać modyfikacjom, m.in. przez wzgląd na rozgrywki Pucharu Polski podokręgu Katowice, które mogą ruszyć jeszcze przed inauguracją sezonu IV ligi. Przypominamy, że Rozwój został przerzucony przez Śląski ZPN do „północnej” I grupy. Ligowy sezon rusza 14 sierpnia, w 1. kolejce czeka nas wyjazdowa konfrontacja ze Szczakowianką Jaworzno. Na ten weekend planowana jest też inauguracja I ligi śląskiej juniorów starszych A1, którą zaczniemy od wyjazdu do Tychów na spotkanie z GKS-em.

KADRA ROZWOJU KATOWICE NA I TRENING – LATO 2021, IV LIGA
Bramkarze: Bartosz Golik, Oskar Cieślik.
Obrońcy: Piotr Barwiński, Michał Flak, Oliwier Gasz, Daniel Kaletka, Wiktor Skroch.
Pomocnicy: Wojciech Bielec, Bartosz Chwila, Dawid Ciszewski, Krzysztof Czenczek, Oliwier Kwiatkowski, Tomasz Wroza, Szymon Zielonka.
Napastnicy: Patryk Gembicki, Robert Woźniak.
Kontuzjowany: Olivier Lazar

Trener: Tomasz Wróbel
Grający asystent trenera: Piotr Barwiński
Trener bramkarzy, kierownik zespołu: Marek Kolonko
Fizjoterapeuta: Mateusz Otrębski

foto: administrator