Rozwój wznowił treningi. W jakim składzie?


Nasza drużyna zainaugurowała zimowy okres przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu 2018/19 w drugiej lidze.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: część odbyła rozruch na siłowni, a część zaliczyła odnowę biologiczną po zgrupowaniu w Szalowej. – Dotyczy to juniorów z roczników 2001, 2002 czy 2003. Grupa seniorów dzięki współpracy ze Smart Gym pracowała na siłowni. Taki cykl – siłownia plus boisko – będzie nam zimą towarzyszył. Sparingi zaczynamy 19 stycznia, kiedy zagramy z zespołem Śląskiego ZPN-u – mówi Rafał Bosowski, jeden z trenerów Rozwoju. Dodajmy, że póki co z uwagi na warunki atmosferyczne odwołany został drugi z meczów kontrolnych zaplanowanych na 19 stycznia – ten z Górnikiem Zabrze. Możliwe, że dojdzie do niego w innym terminie.

Na pierwszych zajęciach zabrakło: Bartosza Neugebauera (zgrupowanie PZPN Talent Pro w Hiszpanii), Przemysława Mońki, który otrzymał o kilka dni dłuższy urlop, a także kontuzjowanych Dominika Dudka, Kajetana Kunki i Tomasza Wróbla. Już za dwa tygodnie treningi z pełnym obciążeniem powinien podjąć za to Bartosz Golik. Wczoraj na Zgody pojawili się też zawodnicy ostatnio wypożyczeni do klubów z czwartej ligi: Dawid Witek (Polonia Łaziska Górne), Kamil Adamczyk (Polonia Łaziska Górne), Bartosz Chwila (Przemsza Siewierz) i Piotr Barwiński (Sarmacja Będzin), który – jak już informowaliśmy – wiosną występować będzie w Rozwoju. – Na półrocznym wypożyczeniu Piotrek złapał trochę minut i teraz do nas wraca. Nie jest już młodzieżowcem, ale będzie walczył o miejsce w drużynie – przyznaje trener Bosowski.

Nowych twarzy póki co zabrakło. – I na razie nie ma się co ich spodziewać. Wierzymy w to, że grupa zawodników, która była w Rozwoju jesienią, w całości zostanie i będzie walczyć o utrzymanie w drugiej lidze. Liczymy też, że może uda nam się wyjechać gdzieś przynajmniej na 3-4 dni na minizgrupowanie – dodaje jeden ze szkoleniowców Rozwoju.

Z drużyną trenować będzie też grupa sześciu juniorów spoza drugoligowej kadry: Dawid Ciszewski, Mateusz Chmarek, Krzysztof Czenczek, Olivier Gasz, Mateusz Gubała i Miłosz Pietrowski. – Bywali włączani do treningów już jesienią. Będą przez nas stale monitorowani – mówi Rafał Bosowski.

W piątek część zawodników odbędzie badania. Weekend będzie wolny, a w poniedziałek – dalsza część badań.

LISTA SPARINGÓW ROZWOJU (ZIMA 2019)
19 stycznia (sobota, Stadion Śląski): Rozwój – Śląski ZPN
23 stycznia (środa): Rozwój – wakat
26 stycznia (sobota): Rozwój – Spójnia Landek
30 stycznia (środa): Rozwój – GKS Jastrzębie
2 lutego (sobota): Rozwój – Stal Brzeg
6 lutego (środa): Rozwój – ROW 1964 Rybnik
9 lutego (sobota): Rozwój – Podhale Nowy Targ
13 lutego (środa): Rozwój – MKS Trzebinia
16 lutego (sobota): Rozwój – Pogoń Imielin
23 lutego (sobota): Rozwój – Ruch Radzionków

KADRA NA PIERWSZY TRENING W 2019 ROKU
Bramkarze: Bartosz Golik, Bartosz Soliński, Patryk Szczuka, Dawid Witek.
Obrońcy: Przemysław Gałecki, Seweryn Gancarczyk, Daniel Kaletka, Marcin Kowalski, Damian Lepiarz, Kamil Łączek, Sebastian Olszewski.
Pomocnicy: Kamil Adamczyk, Bartosz Baranowicz, Piotr Barwiński, Bartosz Chwila, Daniel Kamiński, Rafał Kuliński, Olivier Lazar, Daniel Paszek, Michał Płonka, Tomasz Wroza.
Napastnicy: Patryk Gembicki, Damian Niedojad, Robert Woźniak, Mateusz Wrzesień.
Juniorzy: Dawid Ciszewski, Mateusz Chmarek, Krzysztof Czenczek, Olivier Gasz, Mateusz Gubała, Miłosz Pietrowski.

foto: Szymon Kępczyński